Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karibų jūroje sulaikyta jachta, kurioje aptikta 380 kg kokaino (video)

 Po ilgalaikio tyrimo su užsienio valstybių teisėsaugos, netoli Saint Martino (Karibų jūros regionas), krantų buvo sulaikyta jachta, kurioje pareigūnai aptiko 380 kg kokaino.
Policijos nuotr. / Po ilgalaikio tyrimo su užsienio valstybių teisėsaugos institucijomis netoli Saint Martino (Karibų jūros regionas) krantų buvo sulaikyta jachta, kurioje pareigūnai aptiko 380 kg kokaino.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos piliečiai vis dažniau tampa tarptautinės narkotikų apyvartos dalimi. Narkotikų kontrabandoje Lietuvos piliečiai užima tam tikrą vaidmenį: vieni iš jų yra organizatoriai, o kiti tik kitų valstybių piliečių samdomi kurjeriai.

Po ilgo tyrimo su užsienio valstybių teisėsaugos institucijomis netoli Saint Martino (Karibų jūros regionas) krantų buvo sulaikyta jachta, kurioje pareigūnai aptiko 380 kg kokaino. Jachtos ekipažą sudarė du asmenys, vienas jų – Lietuvos Respublikos pilietis O.G. Kokaino paskirties vieta – Europa. Manomai nelegalus krovinys būtų iškrautas viename iš Pietų Europos šalių uostų.

Tai ne pirmas LKPB ONT padalinių sėkmingo tarptautinio bendradarbiavimo atvejų šiais metais. Sausio mėnesį Klaipėdos uoste buvo sulaikytas konteineris, atplukdytas su legaliu šaldytų žuvų kroviniu iš Ekvadoro. Apžiūrėdami krovinį LKPB pareigūnai aptiko rekordinį kiekį – 400 kg – aukščiausios kokybės kokaino. Bendradarbiaujant su užsienio kolegomis, vienoje iš Pietų Amerikos valstybių, sulaikyti už nelegalaus krovinio išsiuntimą atsakingi asmenys, kratos metu papildomai aptikta apie 20 kg kokaino. Paprastai kokainas būna skirtas Vakarų Europos ir Rusijos rinkoms, nes išlieka ne pats populiariausias, tačiau, kaip ir visoje Europoje, pats brangiausias narkotikas Lietuvoje.

Balandį Latvijoje, Rygos uoste, iš Pietų Amerikos atplaukusiame krovinyje (medinėse lentose) aptikta 200 kg kokaino. Šis sulaikymas – taip pat tarptautinio tyrimo pasekmė. Sulaikyti nelegalaus krovinio gavėjai, vyksta ikiteisminis tyrimas.

Pastaruoju metu stebimas nelegalios kokaino apyvartos padidėjimas, Lietuvos organizuotos nusikalstamos grupuotės užmezga naujų ryšių su šios medžiagos tiekėjais Pietų Amerikoje, kas automatiškai suteikia galimybes „geromis“ kainomis įsigyti šios narkotinės medžiagos. Atsižvelgiant į siuntų kainą dažnai būna keli užsakovai, kurie tam tikroje valstybėje privalo atsiimti savo „krovinį“. Pabrėžtina, kad dažnai siuntų gavėjai netgi būna skirtingų šalių nusikalstamos grupuotės, nes, kaip ir legalių krovinių vežėjams, kokaino siuntėjams pigiau vienu metu atgabenti didesnį kiekį narkotikų ir tam tikrose sandėliavimo vietose, kuriomis dažniausiai tampa Pietų Europos valstybės, paskirstyti jį užsakovams.

Šiais metais po ilgų tyrimų, kuriuose dalyvavo LKPB ONT padalinių pareigūnai, jau konfiskuota beveik tona aukščiausios kokybės kokaino įvairiose pasaulio valstybėse, Lietuvoje – taip pat. Šių siuntų užsakovai – Lietuvoje veikiančios organizuotos nusikalstamos grupuotės. Nusikalstamos grupuotėms padaryti šimtamilijoniniai nuostoliai, tai žlugdo nusikaltėlių finansinį pajėgumą ir savo ruožtu lemia silpnesnes pozicijas tarptautinėje nelegalioje narkotikų apyvartoje. Su organizuotu nusikalstamumu kovojančios Lietuvos teisėsaugos institucijos sėkmingai bendradarbiauja neteisėtos narkotikų apyvartos srityje su užsienio kolegomis. Tai suteikia papildomą įrankį teisėsaugos pareigūnams siekiant patraukti atsakomybėn su narkotikų kontrabanda susijusius asmenis.

VIDEO: Karibų jūroje sulaikyta jachta, kurioje aptikta 380 kg kokaino
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min