Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 04, 13:55

Karmėlavoje žarstekliu užmuštos moters kūną gaisru slėpęs vyras kalės 10 metų

Sausio 4 dieną Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį Valerijui Kulikovui, kuris kaltintas žarstekliu nužudęs moterį. Slėpdamas žiaurų nusikaltimą, nuteistasis nužudytosios namuose sukėlė gaisrą. Už visa tai Valerijus kalėjime praleis dešimt metų. Nukentėjusiesiems – dviem nužudytosios vaikams, jis turės atlyginti 60 tūkst. eurų neturtinę žalą.
Valerijus Kulikovas teisme
Valerijus Kulikovas teisme / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

V.Kulikovas pripažintas kaltu tiek dėl nužudymo, tiek dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu. Už žmogžudystę jam skirta kalėti 10 metų, už gaisro sukėlimą – dvejus metus. Subendrinus bausmes, paskelbta, kad iš viso kalėjime V.Kulikovui teks praleisti dešimtmetį. Į bausmės laiką įskaičiuotas laikotarpis, praleistas už grotų sulaikymo bei suėmimo metu – beveik metai ir 3 mėnesiai.

Nužudytosios dukros civilinis ieškinys tenkintas iš dalies: priteista atlyginti 4 200 eurų turtinės bei 30 tūkst. eurų neturtinės žalos. Nužudytosios sūnui V.Kulikovas turės sumokėti 2 765 eurus, kaip turtinės žalos atlyginimą, ir 30 tūkst. eurų, kaip neturtinės žalos atlygį.

Nustatyta, kad 2016 metų spalio mėnesį Kauno rajone, Karmėlavos seniūnijoje, 31 metų V.Kulikovas namo, kuriame svečiavosi, virtuvėje nužudė šeimininkę. Bylos duomenimis, vyras, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, susikivirčijo su nukentėjusiąja. Kilus konfliktui kaltinamasis griebėsi žarsteklio. Būtent jis ir tapo pagrindiniu nusikaltimo padarymo įkalčiu. Žarstekliu M.Kulikovas ne mažiau kaip 8 kartus tyčia sudavė nukentėjusiajai į galvą, nuo ko netrukus ji įvykio vietoje mirė.

Tris kartus iki tol teistas vyras tuo neapsiribojo. Moteriai nuo smūgių nukritus ir nebejudant, kaltinamasis suprato, kad galėjo ją nužudyti, ir dėl to labai išsigando. Siekdamas nuslėpti padarytą nusikaltimą, imitavo gaisrą - tyčia į viryklę pro atidengtus besikūrenančios krosnies-viryklės metalinius žiedus ant žarijų įkišo skudurą, kurio kitą galą padėjo ant greta krosnies-viryklės buvusio poroloninio čiužinio, ir padegė nužudytajai priklausantį namą, taip sunaikindamas nukentėjusiajai priklausančius daiktus. Už tai jam grėsė įkalinimas iki 15-ikos metų.

Pasak kaltinamojo, nukentėjusioji pirma puolė jį ir žarstekliu prakirto antakį. Atėmęs iš moters žarsteklį ją pastūmė ir sudavė apie dešimt smūgių. Išsigandęs, kad nužudė, nusprendė sunaikinti įkalčius padegdamas namus.

Teismas patvirtino, jog nusikaltimo padarymą išprovokavo pati nužudytoji – ji išties puolė V.Kulikovą žarstekliu. Tai pripažinta atsakomybę lengvinančią aplinkybe. Nustatyta ir atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nuteistojo girtumas veikos padarymo metu.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

V.Kulikovo pavardė minima dar vienoje, rezonanso visuomenėje sulaukusioje byloje. 2015 metais vyras kartu su kitais įtariamaisiais buvo sulaikytas už nepilnamečio pagrobimą ir prievartavimą. Tiesa, toje byloje V.Kulikovui buvo pareikšti įtarimai tik dėl pagrobimo, o vėliau ir dėl pasikėsinimo nužudyti. Kol vyko teismo procesas, jis bylos baigties laukė laisvėje, tuo metu ir įvykdyta žmogžudystė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min