Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kartu gerti atsisakiusį patėvį nudūrusiam klaipėdiečiui – 12 metų nelaisvės

Peilis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Peilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo už savo motinos vyro nužudymą dėl chuliganiškų paskatų 12 metų laisvės atėmimo bausme, atliekant ją pataisos namuose, ir 650 Lt bauda nuteisė trisdešimtmetį V. P.

Mirusiojo sūnui iš nuteistojo priteisė 4 800 Lt turtinės ir 20 000 Lt neturtinės žalos atlyginimo. 

Teismas nustatė, kad 2011 m. vieną gruodžio mėnesio vakarą apsvaigęs nuo alkoholio V. P. peiliu nudūrė motinos sutuoktinį, atsisakiusį kartu vartoti alkoholį. Vyras ligoninėje mirė. 

Pasak teisėjų kolegijos, byloje surinktų įrodymų visuma leidžia pripažinti, kad kaltinamasis labai sunkų nusikaltimą padarė veikdamas netiesiogine tyčia, t. y. nueidamas pasiimti peilį iš virtuvės ir juo durdamas šeimos nariui numatė, kad gali atimti jam gyvybę, nors to nenorėjo, sąmoningai leido tokiems padariniams atsirasti. Nusikaltimo motyvas – asmeninio tarpusavio konflikto metu kilęs kaltinamojo pyktis.

Skirdamas bausmę teismas V. P. atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažino tai, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi, o atsakomybę sunkinančia – tai, kad nusikaltimą padarė apsvaigęs nuo alkoholio, ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui. 

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Klaipėdos apygardos teismą. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min