Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karys nuteistas už dezertyravimą

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Plaktukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas paskelbė nuosprendį D.R. (g. 1982 m.) dėl dezertyravimo ir nuteisė jį vienerių metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant vieneriems metams, įpareigojant nuteistąjį be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms.

D.R. nuteistas už tai, kad būdamas profesinės karo tarnybos kariu ir nuo 2007 kovo 13 d. tarnaudamas Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione, Garbės sargybos kuopos VII garbės sargybos būrio I skyriaus vado pareigose, nuo 2008 m. spalio 6 d. be pateisinamų priežasčių neatvyko į tarnybos vietą ilgiau nei 10 parų, t.y. dezertyravo, o 2008 m. lapkričio 24 d. į tarnybos vietą atvyko savarankiškai, praneša Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas.

Kaltinamasis savo kaltę pripažino iš dalies ir paaiškino, kad nuo 2008 m. rugsėjo 8 d. iki 2008 m. spalio 6 d. atostogavo, o po atostogų į tarnybą negrįžo į telefoninius skambučius neatsakinėjo. Jis manė, kad yra nušalintas nuo tarnybos.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgia į nusikaltimo pavojingumo pobūdį (nusikaltimas apysunkis), į tai, kad kaltinamasis anksčiau neteistas, nebaustas administracine tvarka nebaustas ir mano, kad bausmės tikslai bus pasiekti neskiriant realaus laisvės atėmimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min