TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas prislėgė Biržų rajone nusižudžiusį nepilnametį: „Mane tėvai paguldys į psichiatrinę, nes aš gėjus...“

Romas Zabarauskas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Romas Zabarauskas (nuotr.) papasakojo, kad apie dešimt kartų internete susirašinėjo su 17-mečiu iš Vabalninko, atkalbinėdamas jį nuo savižudybės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunas, bet jau žinomas režisierius ir homoseksualų teisių gynėjas Romas Zabarauskas viešai prabilo apie Biržų rajone nutikusios tragedijos priežastis. R.Zabarauskas „Facebook“ profilyje paskelbė, kad 17-metis iš Vabalninko jau pernai prasitarė apie savižudybę, nes pasmerkimas dėl jo seksualinės orientacijos tapo nepakeliamas.

Sekmadienį 15min.lt pranešė, kad Biržų rajono laukuose rastas negyvas nuo ketvirtadienio ieškotas nepilnametis.

Savo homoseksualumo neslepiantis 23 metų režisierius Romas Zabarauskas įsitikinęs, kad paauglys galėjo nusižudyti, o ranką prieš save pakelti jį pastūmėjo artimųjų ir aplinkinių panieka.

Filmų „Porno melodrama“ ir „Streikas“ autorius R.Zabarauskas savojoje „Facebook“ paskyroje pasakoja, kad 2013 m. kovo 15 dieną jam parašė septyniolikmetis Š.M.

„Sveikas, Romai. Labai sunku atsiverti nepažįstamam žmogui, tačiau ką man daryti tokioje situacijoje, jei tėvai nepripažįsta mano lytinės orientacijos? Neįsivaizduoji, kaip man sunku...“ – tokio turinio žinutė atskriejo režisieriui.

Anot R.Zabarausko, jiedu susirašinėjo apie dešimt kartų.

„Kovo 6 d. prakalbėjau su Š. nuo 3 PM iki 2 AM, atkalbinėdamas jį nuo savižudybės. Feisbuke supažindinau jį su keletu žmonių, pakviečiau palaikinti mano postą apie tai, kad būti gėjumi nėra jokios gėdos, o atvirkščiai smerkti tokius žmones gėdinga. Buvo sunku kalbėtis su juo, nes kartais jis ir pats save smerkė. Rugpjūčio 21 d. jis parašė: Mane tėvai paguldys į psichiatrinę, nes aš gėjus. Aš atsakiau, kad dėl to į psichiatrinę neguldoma ir jo paties tėvams greičiau pasiūlys atsigulti. Pasakiau, kad tėvai greičiausiai meluoja, darydami spaudimą, ir jam reikėtų nepasiduoti ir išlaukti. Tai buvo paskutinis mūsų pokalbis“, – viešai pasakoja gėjų teisių aktyvistas.

R.Zabarauskas mano, kad vaikinas sirgo depresija arba turėjo kitų psichologinių sutrikimų.

„Tačiau žmogui su polinkiu į depresiją, kaip manote, ar padeda kasdienė panieka valstybiniu ir šeimos lygmeniu dėl to, koks esi? Tegu jo savižudybė mums visiems, įskaitant ir mane, išlieka kaip sąžinės priekaištas, kad nepadarėme visko, ką galėjome. Nustokime būti abejingi dėl LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transeksualų) žmonių teisių Lietuvoje, nes būti abejingam tokioje Lietuvoje, kokioje gyvename, yra tiesiog šlykštu. Atsiprašau artimųjų, kad tai viešinu, tačiau tai turi būti paviešinta vardan visų kitų. JAV po gėjų savižudybių žinomi žmonės prisijungė prie projekto „It gets better“, kuris skleidė žinią, kad viskas gerėja... Deja, Lietuvoje aš nematau galimybių tokiai žinutei, nes kartais atrodo, kad „It gets worse“. Todėl pagrindinė žinutė kol kas tokia: nebūkime abejingi, padėkime vieni kitiems, nesmerkime LGBT žmonių ir pasisakykime garsiai ir aiškiai už lygiateisiškumą“, – savo paskyroje rašo R.Zabarauskas.

Psichologinės pagalbos telefonai
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Vaikų linija www.vaikulinija.lt 116 111 Kasdien 11.00–21.00 val.
Jaunimo linija www.jaunimolinija.lt 8 800 28888 Visą parą
Vilties linija, psichologinė pagalba suaugusiems www.kpsc.lt 116 123 Visą parą
Pagalbos moterims linija 8 800 66366 I–V 10.00–21.00 val.
„Linija doverija“ (pagalba teikiama rusų kalba) 8 800 77277 I–V 16.00–20.00 val.
Dingusių žmonių šeimų paramos centras

8 800 26161,

(8 5) 277 3135

I–V 8.00–16.00 val.,

Visą parą
 

Panevėžio paguodos telefonas (8 45) 500 965 I–V 20.00–8.00 val.
Vilniaus moterų namų krizių centras 8 800 22008 I–V 9.00–17.00 val.
Vaiko raidos centras (8 5) 275 7564 Visą parą

Pokalbiai 8-800 linija yra nemokami.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min