Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 13d. 17:52

Kasmet pareigūnų kartojami įspėjimai apie pirotechnikos grėsmes lieka neišgirsti

Renginio akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / .

Kasmet artėjant Kalėdoms ir Naujiesiems metams suaktyvėja prekyba pirotechnikos gaminiais, be to, susirūpinimą kelia ne visada saugus jų naudojimas. Nors ir policijos pareigūnai ir medikai nuolat įspėja apie pirotechnikos pavojus, skaudžių nelaimių išvengti nepavyksta.

Policijos departamento duomenimis, praeitais metais naudojant pirotechnikos priemones buvo sužaloti 26 žmonės, iš jų 12 nepilnamečių. Vilniaus apskrityje sužalojimų patyrė 14 žmonių, 5 iš jų – nepilnamečiai. Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas primena suaugusiesiems, kad būtina paaiškinti vaikams, kokią žalą sveikatai gali padaryti neatsargus pirotechnikos gaminių naudojimas.

Pažymima, kad skaudžiausios nelaimės įvyksta, naudojant nesertifikuotus ar gaminant savadarbius pirotechninius gaminius. Jie gali būti mirtinai pavojingi dėl daugelio priežasčių: gaminiai nėra išbandomi; nežinoma, nei kokiu atstumu, nei kokia kryptimi skris šūvis, kokia bus sprogimo jėga.

Užkertant kelią pažeidimams, susijusiems su prekyba civilinėmis pirotechnikos priemonėmis bei jų laikymu ir naudojimu draudžiamose vietose ar draudžiamu laiku, Policijos departamentas kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu patvirtino bendrą prevencinių veiksmų nuo 2013 m. gruodžio 16 d. iki 2014 m. sausio 3 d. planą.

Petarda
Petarda

Didžiausias dėmesys bus skiriamas pirotechnikos priemonių naudojimui ir prekybai. Policijos ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų pareigūnai tikrins pirotechnikos priemonių prekybos vietas, taip pat – galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėtos prekybos ir naudojimo vietas: turgavietes, kioskus, paauglių susibūrimo vietas ir pan.

Skaudžiausios nelaimės įvyksta, naudojant nesertifikuotus ar gaminant savadarbius pirotechninius gaminius.

Pareigūnai prižiūrės, kaip laikomasi pirotechnikos priemonių naudojimo tvarkos viešose vietose, ir atidžiai kontroliuos, kad prekiautojai nepardavinėtų pirotechnikos gaminių nustatyto amžiaus dar nesulaukusiems asmenims.

Už padarytus pirotechnikos priemonių įsigijimo, laikymo, pardavimo taisyklių pažeidimus policijos pareigūnai turi teisę pradėti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną pagal atitinkamus Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnius.

Už vaikų ir paauglių padarytus pažeidimus atsako tėvai, todėl jie gali būti nubausti bauda.

Pirotechnines priemones gyventojai gali įsigyti tik iš tų prekiautojų, kurie turi teritorinių policijos įstaigų išduotus leidimus. Prekiautojai gali prekiauti tik sertifikuotomis pirotechnikos priemonėmis. Prie kiekvienos pirotechnikos priemonės turi būti pridedama jos naudojimo instrukcija.

Renginio akimirka
 

Naudojant pirotechniką būtina laikytis visų instrukcijos nurodymų, nukreipti priemonę į viršų ir atsitraukti saugiu atstumu. Jeigu pirotechnikos priemonė neiššovė, negalima artintis prie jos tiek laiko, kiek nurodyta instrukcijoje, negalima jos ardyti ar uždegti iš naujo.

Pirotechnikos priemones, skirtas naudoti lauke, griežtai draudžiama naudoti patalpose.
Pirotechnikos priemonių prekybos ar laikymo (sandėliavimo) vietose draudžiama rūkyti, naudotis ugnimi, uždegti ir išbandyti pirotechnikos priemones.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min