-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Katilus vagia profesionalai

Iš baigiamų statyti individualių namų vagiama dujų įranga. Ilgapirščiai gerai žino, kokį adresą pasirinkti: katilai dingsta praėjus dienai ar dviem po jų sumontavimo.
Policija
Policija / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Dujų katilų vagystes iš beveik visiškai baigtų statyti namų Vilniaus rajono policijos pareigūnai jau skaičiuoja šimtais. Jos prasidėjo prieš porą metų.

Pareigūnai įtaria, kad prie šių vagysčių gali būti prisidėję asmenys, kurie gerai žinojo, kada ir kokiame name įrengiamas dujų katilas. Sumontuotas brangus, vidutiniškai 4-5 tūkst. litų kainuojantis katilas netrukus dingsta be pėdsakų.

Žino iš anksto

Manoma, kad darbuojasi profesionalai. Neseniai dujų įranga buvo pavogta iš Zujūnų gyvenvietėje esančio namo, priklausančio didelio banko vadovui. Dujų katilas su kompiuterine įranga kainavo apie 25 tūkst. litų. „Katilas dar nebuvo galutinai baigtas montuoti, viena iš detalių buvo padėta kitame kambaryje. Nusikaltėliai ne tik sugebėjo profesionaliai išmontuoti katilą, bet prigriebė ir tą detalę. Jie iš anksto žinojo, kur kas padėta“, – neabejoja Vilniaus rajono policijos vadovas Mečislavas Poplavskis.

Pareigūnai įtaria, kad prie šių vagysčių gali būti prisidėję asmenys, kurie gerai žinojo, kada ir kokiame name įrengiamas dujų katilas.

Pareigūnams kyla įtarimas, kad čia darbuojasi viena nusikaltėlių grupuotė, kuri informaciją gauna iš pirmų lūpų. Nusikaltimų braižas panašus – vagiama visuomet naktį, namuose, kurie stovi nuošaliau, nėra nei signalizacijos, nei sargų. „Žmonės džiaugiasi statybos rūpesčių pabaiga ir atsipalaiduoja. Niekieno nesaugomas namas tampa lengvu taikiniu“, – LŽ sakė M.Poplavskis. Įranga ne nuplėšiama, kaip galbūt padarytų nepatyręs nusikaltėlis, o tvarkingai išmontuojama.

Rankas prikišo savi

Policija suka galvą, kur vagys savo grobį parduoda. Juk tokio katilo nepasiūlysi atsistojęs turguje. Tam reikia paso, registracijos ir kitų formalumų.

Visi parduodami katilai turi savo numerius, registracijos dokumentus. Per Energetikos inspekciją jie registruojami bendrovėje „Lietuvos dujos“. „Pareigūnai turėtų patikrinti eksploatuojančios organizacijos, šiuo atveju „Lietuvos dujų“, registracijos sąrašus. Taip galima tiksliai nustatyti, kas pirko katilą legaliai, o kas juo naudojasi slapčia“, – LŽ sakė UAB „Vilpra“, prekiaujančios dujų įranga, techninio aptarnavimo vadovo pavaduotojas Alvydas Bareika. Jis neatmetė galimybės, kad katilą įmanoma kam nors nelegaliai parduoti. Toks pirkėjas gali pats jį susimontuoti, prijungti dujų balioną ir juo naudotis. Tačiau, pasak A.Bareikos, toks savadarbis mechanizmas pavojingas, jis bet kada gali sprogti.

Veikiausiai vagystes vykdo profesionalių vagių grupuotės, jos tikriausiai turi ir nuolatinius pardavimo šaltinius.

„Greičiausiai rankas prikišo kas nors iš savųjų. Vieną dieną sumontavo vienoje vietoje, naktį pagrobė ir rytoj jau sumontuos kitur“, – svarstė A.Bareika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius