Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune beveik visą parą ieškotas 10-metis rastas šulinyje

IMG_1208
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Visą parą ieškotas 10-etis rastas šulinyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Didelėmis Kauno policijos ir Viešosios tarnybos pajėgomis nuo šeštadienio vakaro ieškotas 10-metis, paskutinį kartą matytas netoli Petrašiūnų geležinkelio viaduko, sekmadienio popietę rastas gyvas. Vaikas netoli namų buvo įkritęs į šulinį. Tame pačiame šulinyje aptiktas ir negyvas šuo.

Didžiulėmis pajėgomis Kaune ieškotas vaikas sekmadienį popiet aptiktas gyvas, jis buvo įkritęs į atvirą techninės paskirties šulinį. Vaikas greitai ištrauktas. Sušalęs, prisikankinęs, tačiau sąmonės nepraradęs ir rimčiau, pirminiais duomenimis, nesusižalojęs berniukas perduotas greitosios pagalbos medikams.

Vieta, kur berniukas įkrito, yra palyginti netoli nuo jo namų. Tai apleistas šabakštynas tarp Panemunės pėsčiųjų tilto ir R.Kalantos gatvės.

Apžėlusioje pievoje esantis šulinys yra tarsi dvigubas. Pirmoji pakopa yra maždaug 3 metrų gylio. Tačiau iš ten žemyn atsiveria dar viena šachta, kuri yra dar maždaug 5 metrų gylio.

Pačiame dugne atsidūręs vaikas kantriai šaukėsi pagalbos. Sekmadienį po 13 val. berniuko balsas buvo išgirstas.

Vaiką aptiko Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Teko bėgti atsinešti virvės. Vienas gelbėtojų iš pradžių nusileido iki pirmojo šulinio dugno. Toliau viduje nieko nesimatė. Gelbėtojas pasiskolino apšvietimo lempą iš TV operatoriaus ir pagaliau galėjo apžiūrėti, kur yra berniukas, bei jį ištraukti.

Berniukas iškeltas į žemės paviršių mažiau nei per 15 minučių. Gelbėtojams jis pasakė, kad jaučiasi gerai, nieko neskauda.

Ligoninėje atliekami nuodugnesni išgelbėto vaiko sveikatos tyrimai.

Mestos didžiulės pajėgos

„Iš tikrųjų buvo milžiniškos policijos pajėgos šiam darbui mestos. Nuo vakar dienos buvo vykdoma paieška. Norėčiau padėkoti Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams, kurie jau buvo pakėlę sraigtasparnį šioms paieškoms, taip pat 1-ojo pulko pareigūnams, kurie padėjo ieškoti šio dingusio vaiko“, – 15min.lt sekmadienį popiet kalbėjo Kauno m. Dainavos policijos komisariato viršininkas Saulius Karosevičius.

Jis minėjo, kad šis savaitgalis Kauno policijai yra išskirtinai sunkus, nes buvo dingęs ne vienas asmuo: „Iš tikrųjų, dar dviejų asmenų ieškojome, visą savaitgalį pareigūnai dirbo.“

S.Karosevičius teigė esąs dėkingas ir žiniasklaidai bei visai visuomenei, nes vaiko paieškų operacijos sėkmę lėmė visuotinis susitelkimas ir išskirtinis dėmesys šiai nelaimei.

Padėka Viešojo saugumo tarnybai

Mobilizavus Viešojo saugumo tarnybos (VST) prie VRM Kauno padalinį, būtent VST karys – grandinis Darius Šmigelskis – maždaug 13.25 val. aptiko nuo šeštadienio ieškotą berniuką apleistame kanalizacijos šulinyje, maždaug 1 km nuo namų, kuriuose jis gyvena. Pasak VST Kauno padalinio vado pulkininko leitenanto Vlado Kalnelio, berniuką šulinyje rado viena iš trijų VST specialiosios paskirties kuopų (vadas Evaldas Šimkus), judėjusių paieškos rajone prieš Nemuno srovę link Kauno HES.

Prieš pradėdami darbą kariai išklausė instruktažą, kaip veikti paieškų teritorijoje, į kokius objektus atkreipti dėmesį. Tai padėjo aptikti aukštoje žolėje sunkiai matomą šulinį.

Ministras Dailius Alfonsas Barakauskas padėkojo Viešojo saugumo kariams už sėkmingą paieškos operaciją, pažymima sekmadienį pavakarę VRM išplatintame pranešime.

Pradžia. Pagal pirminę informaciją, berniukas išėjo iš namų M.Romerio gatvėje šeštadienį apie 15 val. Vaikas vilkėjo džinsais ir juoda striuke su oranžiniu gobtuvu. Berniuko ūgis – apie 140 cm, smulkaus kūno sudėjimo.

Sekmadienį nuo ryto didelės Kauno policijos pajėgos dingusio 10-mečio paieškas  atnaujino.

Policija sekmadienio popietę išplatino pranešimą, jog Kauno apskrities policijos pareigūnai vaiko paieškas pradėjo nedelsiant, apklausė itin daug žmonių, nes pirminė informacija nebuvo išsami.

Pareigūnai atidžiai apžiūrėjo ir tikrino netoli galimos dingimo vietos esančią teritoriją, atokias vietoves. Naktį taip pat įvykio vietoje dirbo daug pareigūnų: ekspertai, patruliai, kriminalistai, policijos kinologai su tarnybiniais šunimis.

Paiešką apsunkino tamsus paros laikas, buvo naudojamas elektros generatorius, pažymima Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ryšių su visuomene grupės vyresniosios specialistės Simonos Banėnienės sekmadienį paviešintame pranešime.

Sekmadienį vidaus reikalų ministro leidimu į pagalbą policijai bus pasitelkti ir Viešojo saugumo tarnybos prie LR Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai.   

Kauno apskrities policija prašo žmonių, mačiusių berniuką ar atitinkantį anksčiau minėtą aprašymą vaiką, prieiti prie jo, pasidomėti, kaip jaučiasi ir nedelsiant skambinti tel. 112 arba (8 37) 30 34 50.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min