TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune dėl kyšio bus teisiamas dar vienas bankroto administratoriaus ir advokato duetas

Eurai
123rf.com nuotr. / Eurai
Šaltinis: 15min
1
A A

STT praneša: kyšininkavimu kaltinamo bankroto administratoriaus byla perduota Kauno teismui. Kaltinimų dėl kyšininkavimo, dokumentų klastojimo, turto iššvaistymo ir piktnaudžiavimo sulaukė ne tik vienas bankroto administratorius ir advokatas, bet ir vienas paprastas pilietis.

Pabaigus ikiteisminį tyrimą teismui perduota baudžiamoji byla dėl bankroto administratoriaus D.D. nusikalstamų veikų – kyšininkavimo, dokumentų klastojimo, turto iššvaistymo ir piktnaudžiavimo, advokato T. P. ir piliečio A.R. padėjimo reikalauti kyšio, taip pat kaltinimų A.R. dėl dokumentų klastojimo ir padėjimo švaistyti turtą.

Atlikę ikiteisminį tyrimą, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai ir tyrimą kontroliuojantis prokuroras surinko pakankamai duomenų, kuriais remiantis pateikti kaltinimai, kadangi minėti asmenys, veikdami bendrai, reikalavo didesnio nei 250 MGL litų kyšio iš D.D. administruojamos bankrutuojančios bendrovės kreditorių už kreipimąsi į teismą dėl kreditorinio reikalavimo, didesnio kaip 30 mln. litų, pripažinimo.

Bankroto administratorius suklastojo dokumentus, kad pavojingos atliekos yra pristatytos atliekų tvarkymo bendrovei ir jai sumokėta už jų priėmimą, o iš tikrųjų atliekas siekė parduoti.

Taip pat atliekant ikiteisminį tyrimą surinkta duomenų, kad kaltinamasis D.D., administruodamas bankrutuojančią bendrovę ir privalėdamas pasirūpinti pavojingų atliekų sutvarkymu, padedamas A.R. suklastojo dokumentus, jog pavojingos atliekos yra pristatytos atliekų tvarkymo bendrovei ir jai sumokėta už atliekų priėmimą, o iš tikrųjų pavojingas atliekas nugabeno į iš anksto sutartą vietą ir siekė jas parduoti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

2016 metais teismai išnagrinėjo 16 STT Kauno valdybos pareigūnų tirtų bylų. 29 asmenys nuteisti dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu ir kitų korupcinio pobūdžio nusikaltimų, pažymima STT atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min