Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 28d. 17:39

Kaune demaskuota dar viena nelegali degalinė

Policijos radiniai kauniečio garaže
Kauno apskrities VPK nuotr. / Policijos radiniai kauniečio garaže

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai vykdydami „Kovos su kontrabanda ir nelegalia prekių apyvarta stiprinimo plane" numatytas priemones, 2013-08-27 Kaune, V. Krėvės pr. 122A, patikrino šalia garažo stovėjusį automobilį, į kurio degalų baką buvo pilami degalai.

Patikrinimo metu piliečio A. F. nuomojame garaže rastos trys 1 000 l talpos plastikinės talpyklos. Dvi talpos buvo dalinai pripildytos dyzelino. Talpos žarnomis buvo sujungtos su siurbliu ir degalų užpylimo kolonėle.  A. F. degalų įsigijimo dokumentų nepateikė, dyzeliną laikė neturėdamas leidimo.

Dėl šio pažeidimo pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau - LR ATPK) 1632 str. Minėtos plastikinės talpos su dyzelinu ir degalų užpylimo kolonėlė paimtos tyrimui.

LR ATPK 1632 straipsnyje („Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką") numatyta:

„Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, prekyba tokiomis prekėmis be banderolių ar kitų specialių ženklų arba su seno pavyzdžio banderolėmis, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra iki dviejų minimalių gyvenimo lygių (MGL), užtraukia baudą nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų su šių prekių konfiskavimu.

Šio straipsnio pirmojoje dalyje numatyti veiksmai, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra nuo dviejų iki dešimties minimalių gyvenimo lygių (MGL), užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki penkių tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu."

Primename, kad apie vietas, kur prekiaujama akcizais apmokestinamomis prekėmis, apie asmenis, užsiimančius tokia neteisėta veikla, policijai galite pranešti anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 37) 30 30 50. Dėkojame visiems, kurie jau skambino ir suteikė vertingos informacijos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min