Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 26d. 17:36

Kaune geriausiu kriminalistikos pareigūnu išrinktas sieros rūgštimi nudegintos merginos nusikaltimą atskleidęs Eimantas Mažeika

Apdovanoti geriausi Kauno kriminalistai
Kauno apskrities VPK nuotr. / Apdovanoti geriausi Kauno kriminalistai

Minint artėjančią Kriminalinės policijos dieną tradiciškai renkami Kauno apskrities VPK kriminalinės policijos pareigūno arba geriausio seklio konkurso nugalėtojai. Šiemet konkursas surengtas tryliktą kartą.

Konkurso tikslas – nustatyti ir paskatinti geriausius nusikalstamų veikų ir nusikaltimų tyrimą atliekančius Kauno apskrities policijos darbuotojus, profesionaliai ir operatyviai išaiškinusius ir ištyrusius nusikalstamas veikas, parodžiusius sumanumą ir iniciatyvą užkardant ir atskleidžiant nusikalstamas veikas arba profesionaliai bei novatoriškai atlikusius objektų tyrimus.

Kauno apskrities VPK praneša, kad pirmąją vietą komisija skyrė Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjui Eimantui Mažeikai, kuris su porininku 2011 metais išaiškino 68 nusikaltimus, sulaikė dvi grupes asmenų, vykdžiusių brutalius plėšimus, kurių metu sumušdavo moteris ir atimdavo rankines. Taip pat nustatė ir sulaikė asmenį, kuris padarė keliolika momentinių vagysčių iš įmonių.

Be to, E. Mažeika asmeniškai atskleidė nusikaltimą, kurio metu buvo sunkiai sutrikdyta sveikata.

Šis nusikaltimas buvo sukėlęs didelį atgarsį visuomenėje. 2011 m. gegužės 19 d. Kaune, Šiaurės prospekte esančio 24 namo laiptinėje, merginai sieros rūgštimi buvo nudegintas veidas.

Nustatyti ir nusikaltimą įvykdęs Povilas Būtėnas, kuris buvo sulaikytas pas savo pažįstamą, viename iš Studentų gatvės daugiabučių pasislėpęs lovos patalynės dėžėje, ir organizatorius Paulius Kairys.

Abiem asmenims Kauno miesto apylinkės teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą.

Antroji vieta atiteko Kauno apskrities Nusikaltimų tyrimo valdybos Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus vyresniajam tyrėjui Svetoslavui Kakoškinui ir tyrėjai Julijai Andrejevai- Marčiulynienei.

Jie dėl 2011 m. mažamečių asmenų tvirkinimo ir seksualinio prievartavimo, vykdę daugybę operatyvinių priemonių, nustatė ir sulaikė įtariamąjį E.P.

Byla artimiausiu metu bus atiduota teismui.

Trečioji metų seklio vieta skirta Kauno rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnams: vyriausiems tyrėjams Laimūnui Doreliui, Giedrutei Snieganienei ir tyrėjui Aurimui Kadišai, kurie vykdę daugybę ir ilgai trukusių operatyvinių priemonių išsiaiškino sulaikė grupę asmenų dėl narkotinių medžiagų laikymo ir platinimo.

Byla sėkmingai užbaigta ir 2012 m. birželio 4 d. perduota teismui, įtariant aštuonių asmenų, kai kurių ne kartą teistų, grupę laikius bei platinus narkotines medžiagas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min