Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune gyvsidabris liejosi laisvai

Gyvsidabris
wikimedia.org nuotr. / Gyvsidabris
Šaltinis: 15min
0
A A

Kai kuriose Kauno miesto ir rajono vietose savaitės pradžioje gyvsidabrio koncentracija ore viršijo leistiną normą.

Lapių miestelyje (Kauno r.), ties Vilties ir Tujų gatvių sankryža pastatytame konteineryje, pirmadienį rasta net apie 400 sudužusių ir sveikų gyvsidabrio termometrų.

Atvykę gelbėtojai plastikinį 1,5x1,5 m konteinerį užsandarino ir aptvėrė STOP juosta. Apie įvykį informuoti Civilinės saugos, VPK atstovai, Lapių gyvenvietės seniūnas. Atlikta konteinerio demerkurizacija.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vedėjas Albertas Ziminskas 15min.lt sakė, kad pavojingų gyvsidabrio garų į aplinką neturėjo patekti daug, nes konteineris uždaras, o vėliau buvo ir hermetizuotas. Tiesa, kiek pavojingų garų pateko į aplinką galima tiksliau nustatyti tik sužinojus laiką, kada jie buvo išmesti į konteinerį.

Antradienį saugos ir „Kauno švaros“ specialistai perrinko sveikus ir sudaužytus termometrus, surinko gyvsidabrį. Pavojingus garus skleidžiančio lakaus metalo utilizacija pasirūpins „Kauno švara“.

Viena iš versijų, kas galėjo taip neatsakingai išmersi į konteinerį šimtus termometrų – noras atsikratyti sukauptų ir nenaudojamų matavimo prietaisų. Taip pat tikrinamos ir kitos versijos.

Dar vienas panašus įvykis užfiksuotas antradienį Kaune. Prie vieno iš Birželio 23-osios gatvės 8 namo buto durų prilaistyta gyvsidabrio. Šluotele į semtuvėlį sušluota ir į sandarią stiklinę tarą surinkta apie 20 g gyvsidabrio ir nuvežta į UAB „Kauno švara“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min