Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune išaiškinta gauja, prekiavusi falsifikuotais degalais ir nuslėpusi 11 mln. litų mokesčių

E.Zuzavičius ir R.Urbonas
Prokuroras E.Zuzavičius (kairėje) ir FNTT pareigūnas R.Urbonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas iš įtariamųjų yra degalinės vadovas, pas kurį buvo prekiaujama falsifikuotais degalais. Atliekant kratas įtariamųjų namuose rasta apie 120 tūkst. litų grynųjų pinigų, veiklos nevykdančių įmonių antspaudai. Vienoje iš degalinių rasta apie 30 t naftos produkto, neatitinkančio gazolių kategorijos bei netinkamo automobilių naudojimui.

Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai kartu su FNTT Kauno apygardos valdybos pareigūnais, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, demaskavo organizuotą grupę, susidedančią iš septynių asmenų.

Kaip pasakojo FNNT Kauno apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus viršininkas Rolandas Urbonas, organizuotos grupės nariai veikė pagal tokią sukčiavimo schemą: į Lenkijoje ir Vokietijoje esančias perdirbimo gamyklas veždavo akcizinę prekę – dyzeliną, kuriose jį perdirbdavo ir į Lietuvą jau parveždavo tariamai neakcizinę prekę – alyvą (impregnantą), tačiau realiai tai buvo akcizinė prekė – alyvos ir dyzelino mišinys.

„Šie degalai iš tikrųjų prilygo krosniniam kurui“, – teigė R.Urbonas.

Teisėsaugininkai neskelbia, kurioje Kauno degalinėje prekiauta falsifikuotais degalais.

Kauno apygardos prokuratūros nuotr./Degaline, kur prekiauta nelegaliais degalais
Kauno apygardos prokuratūros nuotr./Degaline, kur prekiauta nelegaliais degalais

Remiantis turimais duomenimis, gaujai vadovavęs kaunietis, veikdamas organizuotoje grupėje kartu su dviejų jam pavaldžių įmonių darbuotojais, vienos degalinės vadovu bei Lenkijos Respublikos piliečiais sukčiavo ir apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą įsigydami ir realizuodami naftos produktus.

Įtariamas gaujos vadeiva gyveno prabangiai: netoli Kauno turi namą prie ežero, name yra soliariumas, sporto salė. Jis turėjo prabangų „Mercedes Benz“, kurio vertė 300 tūkst. litų.

Apie jį pareigūnai daugiau informacijos neteikia.

Nusikalstamai veikai vykdyti buvo naudojamos organizatoriaus valdomos dvi Lietuvos bei trys užsienio kompanijos. Nusikalstamų veikų organizatoriaus valdomos bendrovės pirkdavo alyvos (impregnanto) ir dyzelio mišinį, kuris klastojant dokumentus buvo realizuojamas kaip dyzelinas.

Įtariamas gaujos vadeiva gyveno prabangiai: netoli Kauno turi namą prie ežero, name yra soliariumas, sporto salės.

Pargabenę į Lietuvą minėtą mišinį, kuris dokumentuose būdavo deklaruojamas kaip alyva, jį realizuodavo veiklos nevykdančioms įmonėms, o iš tikrųjų kaip dyzeliną pardavinėdavo degalinėse. Parduodami dyzeliną klastodavo dokumentus ir juose nurodydavo, jog jį bendrovės įsigijo iš Kipre ir Jungtinėje Karalystėje registruotų ir vieno iš įtariamųjų valdomų bendrovių.

„Taigi dvi Lietuvos Respublikos įmonės į valstybės biudžetą galimai nesumokėjo apie 11 mln. Lt PVM ir akcizo mokesčių“, – kalbėjo prokuroras Egidijus Zuzevičius. 

Padedant Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams, praėjusią savaitę buvo sulaikyti septyni įtariamieji, atliktos kratos, paimti kuro mėginiai.

Atliekant kratas įtariamųjų namuose rasta apie 120 tūkst. litų grynųjų pinigų, veiklos nevykdančių įmonių antspaudai.

Be to, vienoje iš degalinių rasta apie 30 t naftos produkto, neatitinkančio gazolių kategorijos, tai yra netinkamo automobilių naudojimui.

Pažymėtina, jog areštuota įtariamųjų turto už 3 mln. litų.

Kauno miesto apylinkės teismas leido penkis iš įtariamųjų suimti 14 parų, kitus du – 2 mėnesiams.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min