Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune išaiškintas nelegalus odontologijos kabinetas

Nelegalus_kabinetas
Nelegalus_kabinetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Mokesčių inspekcijos pareigūnai apsimetę pacientais viename iš daugiabučio butų demaskavo nelegalia veikla besiverčiančią gydytoją.

Informaciją apie nelegalų odontologijos kabinetą Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnai (AVMI) gavo pasitikėjimo telefonu 1882.

Mokesčių inspektoriai apsimetę pacientais, paskambino gydytojai bei užsiregistravo vizitui. Dėl apsilankymo susitarta po savaitės.

Į viename Kauno daugiabučių įsikūrusį odontologijos kabinetą inspektoriai pateko iš bendrosios laiptinės – jokio atskiro įėjimo, iškabos, nieko, kas liudytų, jog veikla vykdoma oficialiai.

Aptarę gydymo eigą bei įkainius, mokesčių inspektoriai prisistatė ir nurodė tikrąjį savo apsilankymo tikslą. Sulaukusi tokių svečių gydytoja nustebo ir sutriko.

Aptarę gydymo eigą bei įkainius, mokesčių inspektoriai prisistatė ir nurodė savo tikrąjį savo apsilankymo tikslą.

Patikrinimo metu inspektoriai nustatė, jog odontologės licenciją turinti gydytoja savo, kaip ūkio subjekto, veiklos nėra įregistravusi. Į odontologijos kabinetą paversto buto savininkė taip pat negalėjo pateikti Odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų licencijos. Ji neturėjo ir kitų tokiai veiklai reikalingų leidimų.

Odontologė tikino, kad medicininę įrangą esą gavusi iš savo draugės, o paslaugas teikianti neva nuo šių metų pradžios ir tik giminaičiams bei draugams.

Mokesčių inspektoriai nerado oficialiai patvirtinto paslaugų kainyno. Oficialiai kitoje privačioje odontologijos klinikoje dirbanti specialistė apie įkainius sakė spręsdavusi „iš akies“, 

„Kadangi gydytoja odontologės praktika vertėsi nelegaliai, savaime suprantama, nevedė jokių buhalterinės apskaitos dokumentų. Po patikrinimo gydytojai surašytas administracinių teisės pažeidimų (toliau – ATPK) protokolas ir medžiaga perduota teismui dėl nuobaudos skyrimo. Vadovaujantis ATPK nuostatomis už neteisėtą vertimąsi komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla, kuriai reikalinga licencija, gresia bauda su įrangos, žaliavų bei neteisėtai gautų lėšų konfiskavimu“, – sako Kauno AVMI viršininkas Gintautas Muznikas.

Teisės aktų nustatyta tvarka verstis odontologijos praktika bet kuri įmonė gali tik sveikatos priežiūros įstaigoje

Tokie išaiškinami nelegalios veiklos atvejai kritiškai vertinami ir kitų atsakingų institucijų.

„Lietuvos Respublikos odontologų rūmai, rūpindamiesi odontologinių paslaugų kokybe ir pacientų sauga, tokius atvejus vienareikšmiškai vertina neigiamai. Teisės aktų nustatyta tvarka verstis odontologijos praktika bet kuri įmonė gali tik sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigos licenciją, suteikiančią teisę teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) ir/ar burnos priežiūros paslaugas, o gydytojas odontologas praktikuoti gali tik licencijuotoje įstaigoje. Kitokio pobūdžio veikla yra neteisėta ir pažeidžianti teisės aktų reikalavimus“, – teigia Odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min