Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 06, 11:26

Kaune liepsnojo parduotuvė „Rimi“ ir gyvenamasis namas (nuotraukos)

Kauno ugniagesiams antradienio naktis buvo itin nerami – teko malšinti du nemažus gaisrus, mat liepsnojo viena iš prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ parduotuvių bei gyvenamasis namas. Tik per plauką išvengta aukų.
Pirminiais duomenimis, gaisro šaltinis – greta rampos stovintys atliekų konteineriai
Pirminiais duomenimis, gaisro šaltinis – greta rampos stovintys atliekų konteineriai / Eriko Ovčarenkos/15min.lt nuotr.

Apie 3 val. gautas pranešimas, kad dega Veiverių plente 5 esantis vienaaukštis gyvenamasis namas. Baiminantis, kad nesupleškėtų ir šalia šio medinio pastato stovintis dar vienas gyvenamasis namas, į įvykio vietą išsiųstos sustiprintos ugniagesių pajėgos. Liepsnas malšino 28 pareigūnai su 7 ugniagesių automobiliais.

„Atvykę gelbėtojai išvydo pro vienaaukščio namo su mansarda stogą besiveržiančius dūmus. Po kelių minučių iš pastato ugniagesiai išvedė 46 metų vyrą, apsinuodijusį dūmais. Jis buvo sąmoningas. Netrukus išgelbėtas dar vienas namo gyventojas – 44-erių vyras, pirmojo brolis. Jo būklė rimtesnė: vyras buvo apdegęs, praradęs sąmonę, todėl jį gelbėtojams iš pastato teko išnešti“, – pasakojo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Jovita Lapėnaitė.

Abu nukentėjusieji perduoti greitosios pagalbos medikams. Šie vyriškius išvežė į Kauno medicinos universiteto klinikas. Daugiau nukentėjusiųjų nėra, nors name esančiuose 7 butuose gyveno keliasdešimt žmonių.

Stipriausiai nukentėjo 4 aukšto butas, kuriame, negalutiniais duomenimis, ir kilo gaisras. Aprūko ir vandeniu buvo užlieti beveik visi kiti namo butai.

Vos spėję grįžti iš gaisro Veiverių plente, Kauno ugniagesiai iškviesti į Tvirtovės alėją. Kelios minutės po 6 val. budėtojams paskambinęs anonimas pranešė, jog dega šioje vietoje esančio prekybos centro „Rimi“ rampa.

Pasak J.Lapėnaitės, per gaisrą niekas nenukentėjo. Apdegė metalinių konstrukcijų rampa, sandėliuko durys. Pats sandėliukas ir parduotuvės patalpos stipriai aprūko.

Pirminiais duomenimis, gaisro šaltinis – greta rampos stovintys atliekų konteineriai. „Iš jų liepsnos persimetė ant popierinių atliekų, o vėliau – į rampą“, – sakė Kauno ugniagesių atstovė.

Dėl Veiverių plente kilusio gaisro gyvenamosios vietos neteko kelios kauniečių šeimos. Kauno miesto savivaldybės Civilinės saugos tarnybos vedėjo Jono Griškevičiaus teigimu, nelaimėje atsidūrusioms šeimoms bus skirtas laikinas būstas.

„Šeimos, kurios kreipsis dėl laikinojo būsto suteikimo bus apgyvendintos būstuose iš manevrinio rezervo“,- sakė J. Griškevičius.

Kauno priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba praeitą mėnesį Kaune užfiksavo 120 gaisrų, išgelbėta buvo 17 asmenų, žuvo 4.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min