Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 30d. 14:28

Kaune nugriaudėjo galingas sprogimas (nuotraukos, papildyta 15.55 val.)

Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Įvykio vieta. Per sprogimą išdužo greta esančio pastato stiklai.

Antradienį Kauną sudrebino sprogimas. Nukentėjusių žmonių nėra.

Pirminiais duomenimis, apie 14 val. Ašigalio gatvėje, stambių atliekų surinkimo ir antrinių žaliavų rūšiavimo aikštelėje, priklausančioje bendrovei „Kauno švara", rūšiuojant atliekas nugriaudėjo galingas sprogimas.

Per incidentą išdužo šalia esančio pastato stiklai. Tačiau apie nukentėjusius žmones duomenų kol kas negauta.

Į įvykio vietą išvyko Kauno policijos pareigūnai ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras" išminuotojai.

Pasak Kauno greitosios pagalbos medikų, iškvietimą į Ašigalio gatvę gavo 14.07 val. Medikai teigia, kad duomenų apie nukentėjusiuosius neturi, tačiau greitosios ekipažas budi įvykio vietoje.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Degantis konteineris ir ugniagesiai prie jo
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Degantis konteineris ir ugniagesiai

Papildyta 14.41 val.: Kauno bendrasis pagalbos centras pranešimą apie sprogimą gavo 14.03 val.

Per sprogimą aplinkui jo epicentrą pabiro baltų miltelių. Todėl į įvykio vietą iškviestas Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos cheminių incidentų likvidavimo automobilis, viena ugniagesių autocisterna ir štabo automobilis.

Įvykio vietoje esantys įmonės, kurioje įvyko sprogimas, darbuotojai kategoriškai užtikrina, kad per incidentą žmonės nenukentėjo.

Papildyta 14.52 val.: Manoma, kad sprogimas įvyko viename iš didžiulių konteinerių, kuriame sandėliuojamos plastiko atliekos.

Apie 14.50 val. po sprogimo užsiliepsnojęs konteineris dar degė, tačiau atvira liepsna jau buvo nuslopusi. Specialiais kostiumais apsirengę ugniagesiai yra pasirengę jį užgesinti. Specialiai konteineriui gesinti atsivežta smėlio.

Papildyta 15.25 val.:  Nelaimės vietoje esančios Buitinių atliekų perkrovimo stoties operatorė Ona Dubinskienė 15min.lt pasakojo, kad sprogimas įvyko, kai iš šiukšliavežės į konteinerį buvo pilamos plastiko atliekos. 

„Pro langus nedaug ką mačiau. Tik išgirdau sprogimą ir po to viskas aptemo: labai daug dūmų buvo, todėl beveik nieko nesimatė“, – sakė Buitinių atliekų perkrovimo stoties darbuotoja.

Moteris pasakojo, kad nuo sprogimo apatiniuose administracinio pastato aukštuose išbiro langai. „Išlėkė su visais rėmais. Mūsų plastikiniai, tai galbūt dėl to ir atlaikė“, – svarstė operatorė.

Pasak jos, sprogimo smūgis nusviedė į šoną greta šiukšliavežės buvusį jos vairuotoją. Tačiau jis atsipirko nubrozdinimais ir išgąsčiu. O.Dubinskienės teigimu, iki šio incidento perkrovimo stoties teritorijoje panašių nelaimių nėra buvę.

Tuo metu kiti įvykio vietoje buvę įmonės darbuotojai – vairuotojai prisiminė, kad pernai rugsėjį vienam kolegai teko patirti kažką panašaus: viename daugiabučių kieme į šiukšliavežę verčiant atliekas iš įprasto konteinerio nugriaudėjo sprogimas. 

Šiuo metu nelaimės vietą jau pasiekė „Aro“ išminuotojai. Dar prieš jiems atvykstant ugniagesiams pavyko užgesinti smilkstantį konteinerį. Iš jo ugniagesiai ištraukė ir kelis įtartinus paketus – plastikinius maišus. Neatmetama, kad būtent juose esanti medžiaga galėjo sukelti didžiulį sprogimą. 

Papildyta 15.55 val. „Kauno švara“ generalinis direktorius Darius Tumynas tikėjosi, kad sprogimas paskatins gyventojus atsakingiau rūšiuoti atliekas ir galvoti, ką meta į konteinerius.

„Tai gera pamoka su laiminga pabaiga: prie linijos sprogimo metu dirbo apie 10 žmonių. Laimei, nė vienas nenukentėjo. Tačiau žmonės turi suprasti, kad į konteinerius negalima mesti neaiškias medžiagas, nes pasekmės, kai jos sprogs, gali būti labai baisios“,  – sakė D.Tumynas. Įmonės generalinis direktorius pajuokavo, kad šioje istorijoje yra ir dar vienas džiugus momentas. „Jau prieš kurį laiką ruošėmės pakeisti pastato langus, kurie sprogimo metu iškrito. Juokauju, kad incidentas mums sutaupė pinigų – nebereikės jų išmontuoti“, – geros nuotaikos neprarado nelaimę patyrusios įmonės vadovas.   

Kokios cheminės medžiagos, buvusios šiukšlių mašinoje, galėjo sukelti sprogimą, kol kas neaišku.

Jei norite peržiūrėti nuotraukas iš įvykio vietos, spauskite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min