Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune padaugėjo mįslingų išpuolių prieš žydus

Kauno žydų sinagoga išniekinama jau ne pirmą kartą.
Tomo Grigalevičiaus/15min.lt nuotr. / Kauno žydų sinagoga išniekinama jau ne pirmą kartą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Naktį iš antradienio į trečiadienį antisemitiniais užrašais buvo išniekinta Kauno sinagoga. Tačiau dalis Kauno žydų bendruomenės spėja, jog tai – Kauno žydų religinės bendruomenės reikalų tvarkytojo Maušos Bairako viešųjų ryšių akcijos dalis.

Į Kaune esančią sinagogą atėjęs trečiadienį ryte, balandžio 20 dieną, rabinas Mauša Bairakas ant tvoros išvydo užrašą „Hitleris buvo teisus... Juden raus!“

M.Bairakas atrakinęs sinagogą pažvelgė pro langą ir pamatė ant tvoros kabantį juodą audeklą, ant kurio baltomis raidėmis buvo užrašytas antisemitinis šūkis.

Sinagogą iš vakaro apie 22 val. užrakinusios moterys pasakojo, kad jokio užrašo nebuvę. Trečiadienį žydai švenčia antrąją Velykų  (Pesach) dieną.

Tai jau ne pirmas antisemitinis išpuolis Kaune. Prieš daugiau kaip savaitę nacių svastikomis buvo apipaišytos IX forto muziejaus sienos. Prieš metus prie Kauno sinagogos buvo padėta kiaulės galva. Interneto erdvėje tuomet buvo pasirodžiusi informacija, jog kiaulės galvą pamėtėjo Drąsiaus Kedžio gerbėjų aktyvistas Vitalijus Keršis.

Kauno žydų bendruomenės (KŽB) pirmininkas Gercas Žakas padėtį vertina nevienareikšmiškai: „Gali būti, kad siautėja antisemitiškai nusiteikę chuliganai. Bet tai gali būti ir M.Bairako viešųjų ryšių akcija, siekiant gauti daugiau finansinės paramos ir atkreipti visuomenės dėmesį į save“, – svarstė jis. G.Žakas atkreipė dėmesį į tai, jog po to kai pasaulį apskriejo žinia apie kiaulės galvą prie Kauno sinagogos, turtingas Londono žydas davė pinigų stebėjimo kameroms šventykloje įrengti.

KŽB pirmininko G.Žako ir Kauno žydų religinės bendruomenės (KŽRB) reikalų tvarkytojo konfliktas tęsiasi jau ilgą laiką. Pastaruoju metu labiausiai nesutariama dėl kompensacijų už nusavintą žydų turtą skyrimo tvarkos. M.Bairakas siekia, kad kompensacijos būtų mokamos per žydų religinę bendruomenę, kuri nėra gausi. G.Žako ir kitų KŽB atstovų nuomone, kompensacijų lėšos turėtų būti tvarkomos per specialų fondą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min