Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 31d. 20:31 , Atnaujinta: 2017 balandžio 1d. 09:47

Kaune plėšikai nusitaikė į moteris: užpuolikai sėda į jų automobilius, o vieną kaunietę talžė dėl pirkinių

Policijos ieškomas moterų plėšikas
15min/Vidmanto Balkūno ir Kauno apskrities VPK nuotr. montažas / Policijos ieškomas įtariamas moterų plėšikas

Vieną po kitos dvi kaunietes plėšikai užklupo, kai šios sėdo į automobilius. Laimė, moterys atsipirko tik lengvu išgąsčiu, tačiau policijos pareigūnams kol kas nepavyko sučiupti įžūlių įtariamųjų. Per tą laiką Kauno nusikaltėliai įvykdė dar vieną išpuolį, po kurio moteris atsidūrė ligoninėje. Pastaruoju metu Kaune bei jo apylinkėse gausu ne tik plėšimų, bet ir nužudymų, todėl kauniečiai, ypač gyvenantys viename gyvenamajame rajone, jaučiasi nesaugiai. Po 15min publikacijos Kauno apskrities policija paviešino vieno įtariamojo nuotrauką, o vėliau paskelbė sulaikiusi anksčiau teistą įtariamąjį.

Nuvilnijus rezonansinių nusikaltimų bangai, ketvirtadienį 15min studijoje lankęsis policijos generalinis komisaras Linas Pernavas pažadėjo, jog Ievos Strazdauskaitės nužudymas bus ištirtas.

Policijos vadovas taip pat atsakė į 15min skaitytojų klausimus apie tai, ar saugu dabar Lietuvoje, kurią vis sukrečia rezonansiniai nusikaltimai.

Jeigu imant Vilnių ir Kauną, tai, iš esmės, du trečdaliai šalies nusikaltimų yra padaromi šiuose miestuose, tačiau ir gyventojų skaičius – analogiškas.

Tiesa, vienas skaitytojas uždavė klausimą, kuriuo išreiškė susirūpinimą ne bendra situacija Kaune ar jo apylinkėse, tačiau konkrečiame miesto gyvenamajame rajone.

„Ar kas nors yra daroma, kad Kaune, Šilainiuose, būtų sustabdytos nusikalstamos veikos? Pastaruoju metu siaučia žmogus, kuris įsėda į mašinas, kur tėra tik moteris vairuotoja, ir apiplėšia. Ir ar matote tikslą daugiau policijos pareigūnų išleisti patruliuoti pėsčiomis į gatves, gyvenamuosius rajonus?“ – komisaro klausė jis.

Pasak generalinio komisaro, patrulių gatvėse ir taip padaugėjo, pradėjus įgyvendinti policijos reformą, o kauniečio paminėti įžūlūs nusikaltimai jam yra žinomi.

Luko Balandžio / 15min nuotr./15min studijoje — policijos generalinis komisaras Linas Pernavas
Luko Balandžio / 15min nuotr./15min studijoje — policijos generalinis komisaras Linas Pernavas

„Laukiu atsakymo, nes yra atliekama analizė <…>, kai turėsim išvadas, matysim, kokie yra sprendimai. Tai tikrai mums kelia nerimą ir, aišku, reikia džiaugtis, kad pasekmės tikrai nėra tokios, kokios galėjo būti, bet laukiu atsakymo iš Kauno policijos vadovo“, – 15min studijoje sakė L.Pernavas.

Įsėdo ir liepė važiuoti

Kaip patvirtino ir generalinis komisaras, neįprastai įžūlūs ir pavojingi plėšimai, privertę suklusti Kauno kriminalistus, buvo du.

Ypač nerimą kelia tai, jog užpuolikai buvo ginkluoti, įvykius skyrė maždaug para, o jie įvyko beveik toje pačioje vietoje, tačiau pareigūnams sučiupti nusikaltėlių iškart nepavyko.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Odeta Vaitkevičienė teigė, kad abu plėšimai įvyko Baltų prospekte, vakare, o pirmoji nusikaltėlių taikiklyje atsidūrė kaunietė.

Sekmadienį vakare, 19 val., prekybos centro aikštelėje, į moters automobilį įsėdo nepažįstamas vyras ir iškart liepė jai važiuoti. Moteris pakluso, nes užpuoliko rankose buvo peilis.

Kauno apskrities VPK nuotr./Įtariamas ir ieškomas moterų plėšikas, užpuolęs jas automobiliuose Baltų pr.
Kauno apskrities VPK nuotr./Įtariamas ir ieškomas moterų plėšikas, užpuolęs jas automobiliuose Baltų pr.

Kol moteris vairavo, vyras pradėjo kuistis po jos daiktus ir iš piniginės išsiėmė 10 eurų, banko ir internetinės bankininkystės korteles.

Praėjus apie 20 min., vyras liepė moteriai sustoti Savanorių prospekte esančio prekybos centro aikštelėje. Ten jis atjungė magnetolą, iš daiktadėžės dar pasiėmė laikrodį ir paspruko.

Policija neatskleidžia, kokios pajėgos ieškojo nusikaltėlio, kada buvo gautas pranešimas ar kada pareigūnai atvyko į įvykio vietą, tačiau sekdami karštais pėdsakais nusikaltėlio jie nerado.

„Sėskis“

Kitą dieną, tame pačiame Baltų prospekte, pusantros valandos vėliau nei vakarykštis išpuolis, 20 val. 40 min., prekybos centro aikštelėje buvo užklupta dar viena moteris.

15min/Pauliaus Ramanausko nuotr./Policijos pareigūnai
15min/Pauliaus Ramanausko nuotr./Policijos pareigūnai

Viskas kartojosi lyg pagal tą patį scenarijų. Į automobilį „Ford“ įsėdo nepažįstamasis, o jo kėslus iškart išdavė rankose laikomas peilis. Tačiau šįkart kaunietės reakcija buvo greitesnė nei užpuoliko.

Moteris iškart siekė automobilio durelių, nepaisydama plėšiko reikalavimo „sėstis“, ir išlėkusi iš automobilio bėgte pasileido ieškoti pagalbos. Grįžus prie automobilio paaiškėjo, kad nusikaltėlis pasitenkino pavogtu pirkinių krepšeliu, kurio vertė viso labo buvo 5,76 euro.

Šio nusikaltėlio policijos pareigūnams taip pat nepavyko sučiupti. Jis paspruko ir pasislėpė Šilainių daugiabučių labirinte.

Policijai pagalbos nereikia?

Kauno apskrities policijos atstovė užtikrino, kad dėl abiejų plėšimų pradėti ikiteisminiai tyrimai, tačiau daugiau informacijos kol kas negalėjo pateikti.

Kaip atrodė plėšikai? Ar plėšikus užfiksavo prekybos centrų vaizdo kameros? Galbūt įžūlus plėšikas – tas pats asmuo? „Tyrėjai nenori atskleisti, kaip atrodė asmenys, siekiant nepakenkti tyrimui, kadangi vykdomos intensyvios įtariamųjų paieškos“, – 15min raštu atsakė O.Vaitkevičienė. (Po 15min publikacijos policija paviešino įtariamojo nuotrauką).

Anot policijos atstovės, pareigūnai taip pat negali patvirtinti ar paneigti, kad abu plėšimus Šilainiuose įvykdė tas pats vyras, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, policija kol kas ieško tik vieno įtariamojo (šeštadienį vakare policija paskelbė sulaikiusi vieną įtariamąjį).

Asmenis, žinančius įtariamo plėšiko buvimo vietą ar turinčius kitokios naudingos informacijos apie šiuos nusikaltimus Baltų pr., policija prašo kreiptis tel. (8 37) 303 450, (8 37) 303 405 arba rašyti el. paštu rolandas.dackus@policija.lt

Tiesa, kol vyksta šių nusikaltimų tyrimai, trečiadienį kitame Kauno mikrorajone, V.Krėvės prospekte, trys jaunuoliai rankomis ir pagaliu talžė 58 metų moterį, kol ši atidavė savo krepšius su pirkiniais. Nuo smūgių kaunietei lūžo gaktikaulis, ji paguldyta į ligoninę.

Liūdnai pagarsėjęs rajonas

Kaunas, o ypač daugiabučių nusėtas Šilainių gyvenamasis rajonas, pastaraisiais metais yra linksniuojamas smurtinių nusikaltimų istorijose.

Praėjusiais metais Šilainiuose buvo nužudytas kovotojas Remigijus Morkevičius, metais anksčiau – „agurkinių“ parankinis Deimantas Bugavičius.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./R.Korsako žmogžudystės vietoje Šilainiuose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./R.Korsako žmogžudystės vietoje Šilainiuose

O prieš daugiau nei penkerius metus, tame pačiame Baltų prospekte, kur krito ir Remyga, šūviai aidėjo, kai prie darželio buvo nušautas policijai gerai žinomas Darius Čekalinas, o prie savo namų – „agurkinis“ Rytis Korsakas.

Bet L.Pernavas tikino, jog kauniečiams nėra priežasties nerimauti dėl savo saugumo.

„Jeigu pamenate prieš keletą metų buvo nužudyta mergina, kuri buvo sudeginta bagažinėje Panevėžyje. Tada vėl buvo kalbėta, kaip čia dabar atsitiko, vėl tas Panevėžys. Vėlgi, prieš keletą metų buvo žiaurus nusikaltimas, kai buvo nužudyta daugiavaikė motina Klaipėdos rajone. Tai buvo kalbama, kas čia negerai dirba, kas čia dabar daros, kaip tai atsitiko“, – sakė L.Pernavas.

Anot policijos vadovo, kuo arčiau įvyksta nusikaltimas, tuo labiau žmonės linkę jį priimti asmeniškai ir nerimauti. Iš to kilęs nesaugumo jausmas yra natūralus, bet dažniausiai – perdėtas.

„Jeigu imant Vilnių ir Kauną, tai, iš esmės, du trečdaliai šalies nusikaltimų yra padaromi šiuose miestuose, tačiau ir gyventojų skaičius – analogiškas. Tai tos proporcijos tokios ir yra. Tai yra realybė“, – 15min sakė L.Pernavas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min