Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 8d. 15:09 , Atnaujinta: 2019 gegužės 8d. 15:42

Kaune dėl statybos darbų pradėjo griūti namas

Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Namas K.Petrausko gatvėje

Trečiadienį Kaune K.Petrausko gatvėje evakuoti daugiabučio gyventojai. Dėl name atliekamų remonto darbų kilo pavojus, kad namas gali sugriūti.

Apie 14 valandą 30 minučių buvo gautas pranešimas apie tai, kad K.Petrausko gatvėje pradėjo griūti daugiabutis. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai iš kiemo pusės išvydo, kad iš kiemo pusės nusėdęs namo pamatas ir pastatas vietomis kabo ore maždaug per sprindį.

Buvo priimtas sprendimas evakuoti namo gyventojus. Name yra penki butai, notarų biuras bei odontologijos kabinetas.

Į įvykio vietą atvyko statybos inspekcijos specialistai, nors prieš kelias savaites dėl šių darbų patys gyventojai buvo į juos kreipęsi, tačiau reikiamo dėmesio nesulaukė. Nesulaukę pagalbos gyventojai kreipėsi bendrojo pagalbos centro telefonu.

Įvykio vietoje dirba policija, ugniagesiai, statybų inspekcija ir civilinės saugos specialistai.

Butuose trūko sienos

Evakuoti namo gyventojai neslėpė pasipiktinimo rūsyje atliekamais darbais. Jie 15min sakė, kad butuose aplink duris sutrūko sienos. Nuo lubų nukrito tinkas.

Remontuojamos patalpos yra namo rūsyje, seniau jos priklausė savivaldybei, jose gyveno socialinio būsto nuomininkas, kuris vis prikrėsdavo eibių kaimynams. Ugniagesiams ne kartą teko vykti gesinti įsiplieskiančių gaisrų. Vyras mėgdavo namuose šildytis maistą užsikūręs laužą. Savivaldybė rūsį pardavė viešame aukcione. Naujasis pirkėjas pradėjo remonto darbus.

Kauno miesto civilinės saugos specialistai evakuotiems gyventojams parengė 15 vietų nakvynės namuose. Reikalui esant šis skaičius didės.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Įvykio vietoje

Statybų inspekcija nespėjo

Pasak statybos inspekcijos specialistų, jei namo pasėdimas yra didesnis nei penki milimetrai, tai jau yra avarinė būsena.

Specialistai sudarys komisiją, kuri atliks tyrimą. Tačiau pripažino, kad pakitimai yra akivaizdūs. Kiek tiksliai nusėdo namas, sunku pasakyti, mat dalis trūkio statybininkų paslėpta po betono sluoksniu.

Įvykio vietoje dirbęs Statybos inspekcijos patarėjas Edmundas Danilevičius pripažino, kad iš notarų biuro prieš kurį laiką buvo gautas pranešimas apie tai, kad vykdomi statybos darbai, ir prašoma patikrinti, ar jie atliekami teisėtai. Į pranešimą tarnyba turėjo sureaguoti per 20 darbo dienų. Tačiau nepraėjus terminui šiandien buvo gautas dar vienas pranešimas telefonu, jog jau įvyko avarija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min