Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 25d. 13:26

Kaune sulaikytas dvylikos metų bausmę vengęs atlikti Tomas Jonaitis

Tomas Jonaitis
Kauno apskrities VPK nuotr. / Tomas Jonaitis

Kaune sulaikytas nuo bausmės atlikimo dėl sunkių ir labai sunkių nusikaltimų pasislėpęs vyras. Jam buvo paskirta dvylikos metų laisvės atėmimo bausmė.

Kauno apskrities VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, atlikdami informacijos patikrinimą dėl galimai neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir narkotinėmis medžiagomis, bei vykdydami paieškos priemones,  Kaune, Sąjungos alėjoje, atpažino automobiliu „Fiat Bravo“ važiuojantį nuteistą Kauno miesto gyventoją Tomą Jonaitį (gim. 1971 m.), kuris daugiau kaip du metus slapstėsi nuo jam skirtos ilgalaikės laisvės atėmimo bausmės atlikimo. Staigaus sulaikymo metu T.Jonaitis nespėjo pasipriešinti.

Sulaikymo vietoje, apžiūros metu T.Jonaičio striukės kišenėje rastas šaudmuo, kaip įtariama, skirtas graižtviniam šautuvui. Dėl rasto šaudmens Kauno miesto Santakos policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.

2008 metais ONTV pareigūnų atliktame ikiteisminiame tyrime T.Jonaičiui ir dar dviem jo bendrininkams iš viso buvo inkriminuota 14 sunkių ir vienas labai sunkus nusikaltimas, susiję su  neteisėtu disponavimu dideliais kiekiais narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, šaudmenimis ir šaunamuoju ginklu – Rusijos gamybos 7,62 kalibro automatu „AKM“, kuris rastas kratos metu.

Kauno apskrities VPK praneša, kad minėtas vyras nuo 2010 m. lapkričio mėnesio buvo ieškomas kaip asmuo, pasislėpęs nuo bausmės atlikimo vykdymo. T.Jonaitį Lietuvos apeliacinis teismas nuteisė 12 metų laisvės atėmimo bausme dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu ir dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

T.Jonaitis 1994 metais buvo teistas laisvės atėmimu 10 metų už nužudymą.

Šiuo metu sulaikytasis uždarytas į Kauno tardymo izoliatorių, o vėliau bus išvežtas į laisvės atėmimo įstaigą, kur atliks bausmę.

2012 metais Kauno apskrities VPK Nusikaltimų tyrimo valdybos Asmenų paieškos skyriaus pareigūnai surado 348 ieškomus asmenis, iš kurių 11 – įtariami padarę sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, 17 – kurie buvo ieškomi 10 metų ir ilgiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min