Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune sulaikytos dvi kontrabandinėmis cigaretėmis prekiavusios čigonės

Kontrabandinės cigaretės
Kauno apskrities VPK nuotr. / Kontrabandinės cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Policijos pareigūnai, vykdydami prevencinę akciją „Dėl nelegalios apyvartos akcizais apmokestinamomis prekėmis“, sulaikė dvi kontrabandinėmis cigaretėmis prekiavusias čigones.

Praeitą penktadienį Kauno miesto Centro policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Aleksoto ir Centro policijos nuovados pareigūnai kartu su Kauno apskrities VPK Patrulių rinktinės pareigūnais, vykdydami prevencinių priemonių planą „Dėl nelegalios apyvartos akcizais apmokestinamomis prekėmis“, organizavo tikslinę prevencinę priemonę, kurios metu patikrino bendrovės, esančios Kaune, M.K.Čiurlionio gatvėje 25, „Stoties turgus“ turgavietę ir jos prieigas.

Kauno apskrities VPK praneša, kad aiškinantis galimus nelegalios prekybos akcizais apmokestinamomis prekėmis atvejus, buvo tikrinami ir kioskai. Nustatyti du pažeidėjai, kurie neturėjo dokumentų, leidžiančių vykdyti prekybą, ir sulaikytos dvi čigonės.

Pas M.S. (gimusi 1960 m.) rasti 54 pakeliai įvairių cigarečių su Rusijos Federacijos banderolėmis. Pas J.M. (gimusi 1959 m.) rasta 70 pakelių cigarečių „Minsk“ be banderolių.

Moterys policijai yra gerai žinomos pažeidėjos, kurios prekiauja kontrabandinėmis cigaretėmis.

Pažeidėjos gudrauja, nors turgavietėje jos praleidžia visą „darbo dieną“, tačiau patikrinus, jokių „kontrabandinių prekių“ nelaiko. Į klausimą „ką jos veikia turgavietėje?“, atsakymai yra išradingi ir, žinoma, melagingi. Dažniausiai teisinasi, kad ateina apsipirkti, aplankyti pažįstamų ar laukia savo šeimos narių, tačiau ir pareigūnai, ir pačios žino, kad pasiteisinimai gan juokingi. Turgavietėje čigonės kalbina praeivius ir siūlo jiems pirkti cigaretes, tačiau rankinėje ar kišenėje cigarečių nelaiko, o pasideda plastikinius maišelius šalia – prie kiosko, prie laiptų, prie šiukšlių dėžių ar tarp šiukšlių. Priėjus pareigūnams, jos apsimeta, kad nieko nežino ir jokių pažeidimų nedaro.

Schema yra paprasta – jei yra pirkėjas, susitariama kokio kiekio ir ko nori, tada paprašo palaukti, kol kita „bendradarbė“ reikiamą prekę pristato.

Daug metų nuovadų pareigūnai kuria situacijas, kad nustatytų pažeidimus. Pažeidėjos pareigūnus jau taip pat atpažįsta. Policininkams tenka ne vieną valandą tūnoti slėptuvėse, stebėti už tvorų, maskuotis pirkėjais ir t.t.

Tačiau pažeidėjų tūkstantinės baudos negąsdina, jokio turto jos neturi, akcizinių, kontrabandinių prekių tiekėjų neišduoda, pareigūnus kaltina nebūtais dalykais, iš kontrabandinių cigarečių pardavimų pakankamai pasiturinčiai gyvena, niekur nedirba, mokesčių nemoka.      

„Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką“ numato baudą nuo 100 litų iki 300 litų, o pakartotinai padarius pažeidimą – bauda iki 50 tūkst. litų. Pareigūnų nuomone, šią pažeidimų rūšį prevenciškai paveiktų, jeigu už šiuos pažeidimus įstatymų leidėjas numatytų administracinį areštą, taip pat būtų taikoma administracinė atsakomybė asmenims, kurie įsigyja šias prekes.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min