Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 26d. 12:09 , Atnaujinta: 2020 lapkričio 26d. 12:59

Sėkminga teisėsaugos operacija: rasti 600 tūkst. eurų bei iš kunigo kolekcijos pavogti ginklai, krinta šešėlis ir ant policijos

Sulaikymas
Marijampolės apskrities VPK nuotr. / Teisėsaugos atliktos sėkmingos operacijos akimirkos

Ketvirtadienio vidurdienį Kauno apygardos prokuratūra sukvietė į spaudos konferenciją, kurios metu pristatyta sėkminga teisėsaugos operacija, kurios metu rasta apie 600 tūkst. eurų bei ginklai, dalis kurių priklausė 2012 metais apvogtai Vilkaviškio rajone dirbančio kunigo kolekcijai. Manoma, kad šiame tyrime gali imti figūruoti ir policijos pareigūnų pavardės – atliekamas vidinis patikrinimas.

Operacijos detales spaudos konferencijoje pristatė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Elanas Jablonskas.

„Intensyvus ir slaptas. Kupinas nekasdienių detalių. Toks šis sėkmingas Marijampolės policijos tyrimas. Apie viską – jau rytoj!“ – tokią intriguojančią žinutę dar trečiadienio vakarą savo feisbuko paskyroje paskelbė neseniai Kauno apskrities policijai dar vadovavęs E.Jablonskas.

Kalbėdamas ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje, D.Valkavičius pranešė, kad lapkričio 24 dieną Marijampolės apskrities VPK pareigūnai, turėdami informacijos apie galimai padarytas nusikalstamas veikas, vykdydami ilgalaikes priemones, kartu su Kauno apygardos prokuratūros specializuotais prokurorais atliko operaciją, kurios metu rasta didelė grynųjų pinigų suma – daugiau nei 600 tūkst. eurų, du nelegaliai laikyti šautuvai bei 12 brangių įvairaus tipo ginklų. Šioje byloje vienu metu atlikta daugiau nei 10 kratų, jos vykdytos Marijampolės regione – įtariamojo ir jo artimųjų gyvenamojoje aplinkoje.

„Byloje yra vienas įtariamasis. Įtariamųjų ratas gali plėstis. Prokuroras pritaikė kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Artimiausiu metu imsis priemonės riboti nuosavybės teises į turtą. Tikslas – perduoti rastus pinigus valstybės naudai. Įtariamajam įteikti pranešimai apie įtarimus dėl neteisėto praturtėjimo, sprendžiamas klausimas dėl nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimo, kaip nusikalstamos veikos kvalifikavimo, neteisėto disponavimo ginklais. Manoma, kad bus gauta informacijos apie kitus galimai padarytus nusikaltimus“, – teigė D.Valkavičius.

Įtariamo asmens sulaikymas, siekiant apsaugoti visuomenę ir tyrimą vykdančius policijos pareigūnus nuo galimų grėsmių, buvo planuotas itin kruopščiai.

Artimiausiu metu, anot D.Valkavičiaus, bus siekiama išsiaiškinti rastų pinigų bei sulaikyto turto kilmę – bus atliekamas tiek asmenų, tiek įmonių finansinis tyrimas.

Tyrimas pradėtas gavus žvalgybinės informacijos, buvo vykdoma ilgalaikė policinė priemonė. Operacijoje dalyvavo apie 50 policijos pareigūnų. Didžioji dalis jų – Tauragės, Alytaus, Marijampolės, Vilniaus bei Kauno apskričių imuniteto pareigūnai. Taip pat operacijoje pasitelkti ir Marijampolės apskrities ekonominių nusikaltimų tyrimo, Lietuvos kelių policijos tarnybos bei Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės ARAS pareigūnai. Manoma, kad su šiuo nusikaltimu gali būti susijęs ir koks policijos pareigūnas. Įžvelgiamos tam tikros grėsmės – imuniteto tarnyba atliks vidinį tyrimą.

„Įtariamasis policijai buvo žinomas, tačiau tyrimo sėkmė pasireiškė tik tuomet, kai jam ėmė vadovauti imuniteto tyrimo pareigūnai. Tai rodo galimas sąsajas su policijos pareigūnais. Dėl to bus atliekamas vidaus patikrinimas. Tyrimas parodys, kiek tai gali būti susiję su policija. Sieksime identifikuoti nelojalius policijai asmenis, spręsime dėl jų galimybės dirbti apskritai“, – teigė E.Jablonskas.

Kaunas apskrities VPK nuotr./Sulaikyti įkalčiai
Kaunas apskrities VPK nuotr./Sulaikyti įkalčiai

Pasak E.Jablonsko, pas sulaikytą asmenį galimai rasta ir ginklų, 2012 metais pavogtų iš Vilkaviškio rajono kunigo ginklų kolekcijos. Toje kolekcijoje be ginklų buvo ir įvairių durklų bei ordinų, kuriems daugiau nei 70 metų.

„Kratų metu radome dalį tos ginklų kolekcijos. Šaltuosius ginklus. Rasta įvairių daiktų, kurie šiuo metu apžiūrimi. Tai rodo, kad asmuo tikrai linkęs nusikalsti, kaupti atskirus duomenis. Nors jam buvo išduotas leidimas naudotis ginklais, tačiau, pažeidžiant licencijavimo tvarką, ginklai buvo išmėtyti ne vietose (pvz., įrenginėjamoje negyvenamoje sodyboje ant grindų), laikomi ne seifuose. Dalis ginklų – neregistruoti ir galimai laikomi neteisėtai. Legaliai laikomi ginklai buvo laikomi pažeidžiant nustatytą tvarką.

Rasta įdomių įkalčių, kuriuos vertinsime ir priimsime dėl jų atskirus sprendimus. Didžioji dalis pinigų buvo palikta batų dėžėje, laisvai prieinamoje vietoje. Pinigai buvo slepiami įvairiose vietose, įvairiomis sumomis. Pinigų žmogus turėjo daug, galimai nežinodamas, nei kiek tiksliai jų yra“, – teigė E.Jablonskas.

Kratų metu buvo rasti ir ginklams pritaikyti duslintuvai, daugybė įvairaus tipo šaudmenų, templinis ginklas „arbaletas“.

Kaunas apskrities VPK nuotr./Eurai batų dėžutėje
Kaunas apskrities VPK nuotr./Eurai batų dėžutėje

Anot jo, rasta įvairaus kalibro ginklų, daugiausia – automatinių ir šaunamųjų. Tai koviniai ginklai. Jų aptikta daugiau nei 10, kiek tiksliai – teisėsauga neįvardija.

Įtariamasis yra verslininkas – valdo keletą įmonių, kurių finansinė veikla bus tiriama. Policija neatskleidžia, ar sulaikytas asmuo anksčiau buvo teistas ir jei taip – už ką.

„Aiškiai noriu pabrėžti, kad „neliečiamųjų“ nebus, o tokiems „verslininkams“ pasistengsim maksimaliai apsunkinti jų kasdienybę“, – vėliau savo feisbuko paskyroje garantavo Marijampolės apskrities policijai vadovaujantis E.Jablonskas.

Šių metų spalio mėnesį Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriuje pradėtam ikiteisminiam tyrimui, atliekamam kartu su Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnais, vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 3-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min