Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune teisiami žmogaus maketą susprogdinę ir svetainėje „YouTube“ tai paviešinę vaikinai

Internete išplatinti vaizdai
Vaizdai iš YouTube.com / Internete 2008 m. išplatinti vaizdai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teismas nagrinėja aštuonių sprogdintojų mėgėjų baudžiamąją bylą. Teigiama, kad kaltinamieji gali būti susiję ne tik su filmuku svetainėje „YouTube“ apie „sprogusį poną Steponą“, bet ir visuomenę sukrėtusia tragedija, kai Kauno I forte nugriaudėjęs sprogimas sužalojo mažametę iš Vilniaus.

Teisiamųjų suole – aštuoni vyrai, kurių amžius svyruoja nuo 20 iki 30 metų: Robertas Jodauga, Mantas Giedraitis, Robertas Jucius, Andrius Grigorjevas, Evaldas Navickas, Dainius Juškevičius, Andrius Čėsna, Dalius Kučiauskas.

Teisiama labai marga publika: nuo vos 8 klasių išsilavinimą teturinčio bedarbio iki Biochemijos institute vyresniuoju specialistu dirbančio gydytojo doktoranto. Ne mažiau įspūdinga vieno teisiamojo veikla – „Geležinio Vilko“ ugnies skyriaus taikytojas, trečiadienį pasakoja kaunodiena.lt

Visus šiuos skirtingo amžiaus, išsilavinimo ir profesijų vyrus vienijo ta pati aistra sprogmenims.

Vaizdai iš YouTube.com/Internete išplatinti vaizdai
Vaizdai iš YouTube.com/Internete išplatinti vaizdai

Šioje byloje jie kaltinami neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis. Visi jie sulaikyti po 2008 m. tragedijos, kai Kauno I forto teritorijoje 9 metų mergaitė paspyrė buteliuką su sprogstamąja medžiaga.

Teigiama, jog kriminalistai neatmeta versijos, kad kažkurio jų sąžinę slegia kraupi nelaimė Kauno I forte, kai 2008 m. lapkritį nugriaudėjęs sprogimas sužalojo į ekskursiją atvykusią mažametę iš Vilniaus. 9-erių mergaitei koja užkliudžius nedidelį buteliuką, sprogimas sudraskė moksleivei koją. Medikams teko pašalinti pėdą ir dalį blauzdos.

Netrukus po nelaimės kriminalistai vieną po kito sulaikė dabar teisiamus vyrus. Per kratas jų namuose rasta įvairių sprogstamųjų medžiagų, įrangos, rašo kaunodiena.lt.

Teisiamieji neprisipažįsta sukėlę sprogimą Kauno I forte, tačiau kitų sprogimų nesigina.

Ponas Steponai, kaip jaučiatės žinodamas, kad po jūsų subine sprogs net 60 kg maišas? Nekalbus...

Viena nufilmuota sprogimo istorija, tapusi tikru interneto hitu, prasidėjo vieno Sukilėlių prospekto namo rūsyje. Ten trys iš kaltinamųjų pasigamino sprogstamąjį mišinį, iš bulvių maišo padarė žmogaus lėlę ir patraukė į Kleboniškio mišką.

Amonio salietros pagrindu pagamintos sprogstamosios medžiagos masė buvo 62 kilogramai.

„Ponas Steponai, kaip jaučiatės žinodamas, kad po jūsų subine sprogs net 60 kg maišas? Nekalbus, <...>. Jis turbūt giliai susimąstęs“, – mėgaudamasis kalbėjo vienas iš vaizdo klipo autorių.

Anot „Kauno dienos“, teisiamieji pasakojo norėję nufilmuoti ir vėliau sumontuoti filmą. Esą jis turėjo būti ne apie sprogstantį žmogų, o apie tai, kas gali atsitikti žmogui sprogdinant. Nors ir nepavykus sumanymui, teisiamieji filmuotą vaizdelį įkėlė į svetainę „YouTube“.

Šis vaizdo klipas, internete paviešintas 2008 metų rugpjūčio pabaigoje, 2009 metų pradžioje buvo rastas vieno įtariamųjų kompiuteryje ir tapo svariu įkalčiu pareigūnams tiriant Kauno I forte nugriaudėjusio sprogimo aplinkybes.

Šiuo metu vaizdo įrašas jau yra pašalintas (kadrų iš jo galeriją galite pamatyti čia.).

Sekite 15min.lt socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min