Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune teismas vėl atvertė benamių kankinimu, žaginimu ir nužudymu kaltinamų jaunuolių bylą

V.Mežanecas stojo prieš teismą.
A.Jančio nuotr. / V.Mežanecas stojo prieš teismą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį Kauno apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 25-erių metų marijampolietis Vitalijus Mežanecas kaltinamas kartu su kitais trimis sėbrais 2008 metais Marijampolėje kankinęs, tyčiojęsis ir seksualiai prievartavęs benamius žmones, vienas jų nuo žiaurių sumušimų mirė.

V.Mežanecas už žiaurų nusikaltimą būtų buvęs nuteistas jau šių metų vasarą: birželį Kauno apygardos teismas žiauraus nusikaltimo įkvėpėją ir organizatorių 21-erių metų Raimundą Giedraitį nuteisė kalėti net 19 metų.

Kiti nusikaltimo dalyviai V.Mežanecas, Ramūnas Dumbliauskas ir Andrius Andreikėnas nebuvo suimti ir į teismo posėdį, kai buvo skelbiamas nuosprendis, neatvyko. Teisėsaugininkai vėliau pripažino prašovę pro šalį, nepritaikę kardomosios priemonės net labiausiai iškrypėliškos vaizduotės ribas peržengiantį nusikaltimą įvykdžiusiems vaikinams. 

V.Mežanecas slapstėsi, tačiau buvo sulaikytas ir antradienį stojo prieš teismą. Tiesa, byla iš esmės taip ir nebuvo pradėta nagrinėti, nes į posėdį Kauno apygardos teisme neatvyko vienas teisėjų kolegijos narių.

Prieš trejus metus Marijampolėje įvykdytas nusikaltimas yra vienas ciniškiausių pastarojo meto kriminalinių įvykių Lietuvoje. Bejėgius, vegetuojančius žmones vandalai kankino be jokių apibrėžtų motyvų, tik norėdami iš jų pasityčioti, pažeminti.

2008-ųjų vasarą R.Giedraičio gauja, kurioje aktyviai reiškėsi ir jau tris kartus teistas V.Mežanecas (tuomet jam buvo 22-eji metai), užpuolė Marijampolėje apleistame name besiglaudžiančius benamius. Tarp jų buvo dvi moterys. Vienai jų per 40 metų, kita maždaug dešimčia metų vyresnė.

Chuliganai benamius mušė, spardė. Dviem vyriškiams buvo sulaužytos kojos, trečiasis nuo sumušimų mirė.

Itin ciniškai jaunuoliai kankino moteris. Jaunesnioji, bet chuliganams į motinas tinkanti, benamė buvo verčiama tenkinti iškrypėlišką užpuolikų aistrą oraliniu būdu. Vėliau ji buvo išrengta nuogai, jai liepta eiti į gatvę.

Vyresnioji benamė taip pat buvo išrengta nuogai, bet kaip sekso objektas valkataujanti močiutė net liguistų polinkių nusikaltėlių nedomino.

Nuogą pagyvenusią moterį užpuolikai iš antro pastato aukšto nustūmė į dilgėles.

Nustatyta, kad šie jauni vandalai jau anksčiau terorizuodavo Marijampolės benamius, juos reketuodavo.

Pažymėtina, kad nusikaltėliai kilę iš probleminių šeimų, V.Mežanecas yra augęs vaikų namuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min