Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 5d. 23:47

Kaunietis taip prikūlė žmoną, kad vargšei teko amputuoti plaštakos pirštus ir abi kojas

Smurtas
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Smurtas
Dėl žvėriško išpuolio nuteistas Rimgaudas Antanas Eimutis turės kalėti 8 metus ir atlyginti šimtatūkstantinę neturtinę žalą.

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė nuosprendį kauniečiui Rimgaudui Antanui Eimučiui (gim. 1963 m.) dėl sunkaus savo šeimos nario – sutuoktinės sveikatos sutrikdymo. Jam paskirta 8 metų laisvės atėmimo bausmė.

Kaltinamasis 2011 m. vasario 10 d., šeiminio konflikto metu, sudavė sutuoktinei mažiausiai vieną smūgį kumščiu į veidą ir mažiausiai šešiolika smūgių medine lazda į liemenį, rankas, kojas ir kitas kūno vietas, padarė nukentėjusiajai daugybinius sužalojimus.

Tai sukėlė kvėpavimo funkcijų nepakankamumą, retroperitoninė kraujosruva supūliavo ir tapo sepsio šaltiniu. Išsivysčius kairės plaštakos pirštų ir abiejų kojų gangrenai, nukentėjusiajai buvo amputuotos galūnės, ji neteko 80 procentų darbingumo. 

Kaltinamasis dėl jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos padarymo prisipažino dalį kaltės ir nurodė, kad su žmona ir kaimyne ryte išgėrė 2–3 butelius degtinės, o grįžęs vakare į namus sužinojo, kad sutuoktinė nepaėmė iš pašto seniūnijos skirtos 560 Lt išmokos. Toks jos poelgis jį supykdė ir žmonai sudavė vieną smūgį kumščiu į veidą, 3–4 smūgius pagaliu.

R.A.Eimutis teigė, kad žmona pakaušį susižalojo išvakarėse nukritusi nuo laiptų.

Nukentėjusioji parodė, kad minėtos pašalpos paimti neišvažiavusi, nes tąkart lauke buvo slidu ir pašte buvo didelės žmonių eilės, o neblaivus sutuoktinis pradėjo ją, gulinčią lovoje, mušti pagaliu į įvairias kūno vietas. Nuo suduotų smūgių jai skaudėjo visą kūną, o ryte negalėjo nei atsisėsti, nei paeiti. Kaltinamasis tuo metu buvo namuose, matė jos sužalotus ir kabančius rankos pirštus, tačiau greitosios medicininės pagalbos nekvietė. Tai padarė nukentėjusiosios motina, anūkams taksi automobiliu atvežus nukentėjusiąją į motinos namus.

Nuteistasis pasakojo, kad su žmona ir kaimyne ryte išgėrė 2-3 butelius degtinės, o grįžęs vakare į namus sužinojo, kad sutuoktinė nepaėmė iš pašto 560 litų socialinės išmokos. Toks jos poelgis kaunietį supykdė...

Nukentėjusioji patvirtino, kad nuo laiptų nebuvo nukritusi ir  susižalojusi nebuvo.

Kauno apygardos teismas, įvertinęs visus byloje surinktus įrodymus, kaltinamąjį R.A.Eimutį pripažino kaltu ir paskyrė 8 metų laisvės atėmimo bausmę. Ją paskirta atlikti pataisos namuose.

Teismas taip pat priteisė atlyginti nukentėjusiajai 966 Lt turtinę ir 100 000 Lt neturtinę žalą, padengti nukentėjusiosios gydymo išlaidas Valstybinei ligonių kasai prie SAM – 1 585,38 Lt, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriui – 3 288,13 Lt.

Šis Kauno apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, pažymima teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene pareigas laikinai einančios Neringos Gudašytės ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min