Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno apskrityje mokesčių inspektoriai aptiko daugiau nei 3 tonas nelegalaus dyzelino

Nelegalaus dyzelino saugykla
Kauno apskrities mokesčių inspekcijos nuotr. / Nelegalaus dyzelino saugykla
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad kartu su Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnais atliko du patikrinimus Kauno bei Prienų rajonuose. Patikrinimų metu aptiktos trys neregistruotos dyzelinio kuro talpyklos, kuriose rasta daugiau nei 3 tonos nelegalaus dyzelino.

Prienų rajone esanti įmonė tikrinta antrą kartą. Inspektoriams įtarimų sukėlė viena užrakinta patalpa, kurios duris įmonės atstovai atsisakė atrakinti. Net ir iškvietus policijos pareigūnus derybos dėl užrakintų durų tęsėsi, todėl teko nupjauti spyną. Patekę į patalpą kontrolę atliekantys specialistai rado dvi neregistruotas talpas su 2500 litrais dyzelinio kuro. Atidžiau apžiūrėję teritoriją inspektoriai kieme, po skardine dėže dar aptiko ir neregistruotą kuro kolonėlę.

Per pirmąjį patikrinimą minėtoje įmonėje buvo nustatyti Akcizų administravimo įstatymo pažeidimai dėl ne pagal paskirtį naudoto dyzelinio kuro. Patikrinimas buvo atliktas remiantis Kauno teritorinės muitinės informacija apie dažnai Rusijos Federacijos sieną kertančius tuščius šios įmonės krovininius automobilius. Tuomet po patikrinimo įmonė į valstybės biudžetą papildomai sumokėjo daugiau nei 12 tūkst. litų akcizų mokesčio.

Kitas patikrinimas atliktas Kauno rajone. Viename neveikiančios įmonės teritorijoje esančiame garaže aptikta neregistruota 1000 litrų plastikinė kuro talpykla, kurioje rasta per 600 litrų dyzelinio kuro. Prie talpyklos buvo prijungta ir kuro išdavimo kolonėlė. Talpyklos savininkas prisipažino, jog tai kontrabandinis kuras.

„Kauno AVMI, bendradarbiaudama su kitomis kontroliuojančiomis institucijomis, tikrina transporto paslaugas teikiančias įmones, kurios krovininiais automobiliais gabena ne krovinius, o degalus. Įdėmiau stebima tų įmonių veikla, kuriose anksčiau buvo nustatyta įstatymų pažeidimų,“ – sako Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė.

Už naftos produktų gabenimo ir laikymo taisyklių pažeidimus gresia bauda nuo 1 iki 20 tūkst. litų. Kontrabandinis kuras konfiskuojamas, o jį įsigiję asmenys į valstybės biudžetą privalo sumokėti papildomai priskaičiuotą akcizo mokestį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min