TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno Daškinių gaujos veikėjai sostinės teisėjų malonės nesulaukė

Keturi kauniečiai – (iš kairės) R.N.Žlioba, M.Žilinskas, T.Tumasonis ir E.Bilinskas, trečiadienio vakarą Vilniaus apygardos teisme išklausė griežto nuosprendžio, tačiau laisvės kol kas neprarado.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Keturi nuteisti kauniečiai – (iš kairės) R.N.Žlioba, M.Žilinskas, T.Tumasonis ir E.Bilinskas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas savaip išnarpliojo mirtimi paženklintą gyvųjų kokaino konteinerių bylą, tačiau esmė nepasikeitė – gaujos lyderiams paliktos po 11 metų nelaisvės bausmės.

Pirmadienio pavakarę įsiteisėjo teismo nuosprendis, kuriuo nuteisti keturi Kauno Daškiniams priskiriami veikėjai, organizavę kokaino kontrabandą iš Kolumbijos žmonių skrandžiuose. Šią bylą yra paženklinusi Audriaus Audicko nelaimė, kuriam bandymas pilve atvežti į Lietuvą apie 750 gramų kokaino kainavo gyvybę.

Kaip anksčiau rašė 15min.lt, šią rezonansinę baudžiamąją bylą dėl disponavimo dideliu kiekiu narkotinių medžiagų ir kraują stingdančios kvaišalų kontrabandos praėjusią žiemą buvo išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas.

Edmundas Bilinskas, Romanas Nerijus Žlioba, Mindaugas Žilinskas ir Tomas Tumasonis pripažinti kaltais. Gaujos lyderiais laikomiems E.Bilinskui ir R.N.Žliobai skirta po 11, o M.Žilinskui ir T.Tumasoniui – po 5 metus nelaisvės.

Nesutikdami su apkaltinamuoju nuosprendžiu, trys nuteistieji – M.Žilinskas, E.Bilinskas ir T.Tumasonis, jį apskundė apeliacine tvarka aukštesnės instancijos teismui.

Skundą išnagrinėjusi Lietuvos apeliacinio teismo kolegija, kurią sudarė Aloyzas Kruopys (pirmininkas, pranešėjas), Linas Žukauskas ir Linas Šiukšta, tenkino jį iš dalies.

Kolegija koregavo nuosprendį, nes teisminio nagrinėjimo metu nebuvo įrodyta, iš ko nuteistieji pirko ir kam perdavė narkotikus, o pagal Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktiką tai privalo būti detaliai išdėstyta. Antraip nusikalstama veika negali būti inkriminuojama.

Tačiau po teisinių nuosprendžio korekcijų bausmės apeliantams liko tokios pačios.

Bausmę jie turės atlikti pataisos namuose.

Beje, kol nuosprendis dar nebuvo įsiteisėjęs, visi keturi kaltinamieji mėgavosi laisve, jiems tik buvo paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Kaune veikusio Daškinių organizuoto nusikalstamo susivienijimo nariai nuteisti dėl kokaino kontrabandos iš Kolumbijos 2002-2003 metais. Bylos duomenimis, „gyvieji kokaino konteineriai“ į mūsų šalį atgabeno mažiausiai 4 kilogramus šių kvaišalų.

Būtent 2002 m. vasarą įvyko ir kurjeriui Audriui Audickui lemtinga kelionė.

Iš Kolumbijos į Vilnių kokaino kurjeris grįžo su narkotikais, prarytais į skrandį specialiose kapsulėse. Vyras negalėjo išsituštinti, jo sveikata pašlijo.

Skridęs su M.Žilinsku, iš Kolumbijos į Vilnių A.Audickas grįžo su narkotikais, prarytais į skrandį specialiose kapsulėse. Vyras negalėjo išsituštinti, jo sveikata pašlijo.

Narkotikų verslo organizatoriai Lazdynų ligoninėje užsakė skubią neteisėtą A.Audicko operaciją. Jos metu apie 0,75 kg kvaišalų siunta iš organizmo išimta ir atiduota E.Bilinskui, tačiau kurjeris po kelių dienų mirė.

15min.lt primena, kad buvęs Lietuvos bokso federacijos prezidentas Remigijus Daškevičius, pravarde Daškė, buvo nužudytas 2001 metais Vilniuje, Trakų gatvėje. Prie picerijos „St.Valentino“ jį pakirto snaiperio kulka.

Teigiama, 2002-aisiais, kai buvo vykdoma kvaišalų iš Pietų Amerikos kontrabanda, vadovavimą Daškiniams faktiškai buvo perėmę E.Bilinskas ir R.N.Žlioba.

Dėl reketo, mašinų vagysčių, kontrabandos ir kitų nusikaltimų Kaune siautėjusi Daškinių gauja kartais lyginama su garsiuoju Daktarų nusikalstamu susivienijimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min