Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 28d. 16:00

Kauno gaisre žuvusių mažylių byla: dėl neatsargaus gyvybės atėmimo įtariama motina paleista į laisvę

Gaisras Tunelio gatvėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gaisras Tunelio gatvėje

Prokuratūra nutarė nesikreipti į teismą, kad būtų suimta kaunietė, įtariama dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Du jos mažamečiai žuvo kraupiame pirmadienio gaisre Kauno Tunelio gatvėje.

15min trečiadienį Kauno apylinkės prokuratūroje sužinojo, kad dėl neatsargaus gyvybės atėmimo įtariama kaunietė Vida B. (gim. 1981 m.) pavakarę paleidžiama į laisvę.

Ši moteris buvo sulaikyta 48 val. terminui pirmadienį po to, kai per kraupų gaisrą Tunelio gatvėje žuvo jos 2 metų dukra ir 5 metų sūnus.

Motinos tuo metu nebuvo namuose. Vaikai buvo užrakinti nedideliame namuke, kurio langus saugo grotos.

Dėl netvarkingo geležinės krosnelės dūmtraukio kilus gaisrui, mažyliai žuvo liepsnose. Parėjusi motina patyrė šoką, bet, kita vertus, ji buvo nespėjusi išsiblaivyti (įpūtė 0,09 promilės).

Prokuratūros atstovų teigimu, bet 48 valandas spėta atlikti visus būtinus procesinius ikiteisminio tyrimo veiksmus, o tai padarius, toliau laikyti įtariamosios už grotų nėra jokios prasmės.

Moteris tyrėjams davė parodymus ir pateikė savąją įvykio aplinkybių versiją. Taip pat įtariamoji buvo nuvežta prie gaisravietės, kur jos parodymai buvo tikrinami lemtingo įvykio vietoje.

Per dvi paras spėta atlikti visus būtinus procesinius ikiteisminio tyrimo veiksmus, todėl toliau laikyti įtariamąją už grotų nėra prasmės.

Kol ikiteisminis tyrimas bus tęsiamas, kaunietei yra paskirtos kitos, su laisvės atėmimu nesusijusios kardomosios priemonės – asmens dokumento paėmimas ir pasižadėjimas neišvykti.

Baudžiamoji byla iškelta pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 132 str. 2 d., už tai motinai, jei įtarimai pasitvirtintų teisme, galėtų grėsti laisvės atėmimas iki šešerių metų. Beje, nuo pat sulaikymo pradžios Vidai B. yra paskirtas nemokamas, valstybės samdomas advokatas.

Tyrimą baudžiamojoje byloje dėl neatsargaus gyvybės atėmimo organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 4-ojo skyriaus prokurorai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:31
01:50
09:27

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min