Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Kauno gelbėtojų vadas Vidas Kerševičius: kodėl mariose apvirto laivas ir kaip pavyko visus išgelbėti

Vyksta gelbėjimas
Įvykio liudininko Raimundo nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį priešpiet Kauno mariose apvirto burlaivis, kuriuo plaukė iš viso 13 žmonių. Išeiginę dieną Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Vidas Kerševičius nedvejodamas nutraukė poilsį ir išvyko į nelaimės vietą. V.Kerševičius puikiai pamena, kaip prieš kelis dešimtmečius panašiomis aplinkybėmis nuskendo 9 vaikai.

Šiandien gelbėtojų vadas dėkoja Dievui, palankiai susiklosčiusioms aplinkybėms ir profesionaliems savo pavaldiniams, kad tragedijos išvengti pavyko.

„Maždaug prieš 20 metų buvo įvykusi panaši tragedija, kai apvirtus laivui nuskendo devyni gimnazijos auklėtiniai. Tuomet jų išgelbėti nepasisekė, o ir apskritai neturėjome pajėgų reaguoti į tokius įvykius. Dabar viskas yra kitaip: gelbėtojai yra patobulėję, mūsų pajėgos apgalvotai išdėstytos budėjimo bazėse“, – kalbėjo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovas Vidas Kerševičius.

– Šeštadienį jums išeiginė. Kaip atsidūrėte įvykio vietoje?15min.lt pasiteiravo Kauno gelbėtojų vadovo.

Kauno PGV nuotr./Vidas Kerševičius
Kauno PGV nuotr./Vidas Kerševičius

– Atsitiko neeilinis įvykis. Ačiū dievui, kad viskas taip gerai pasibaigė. Norėjau asmeniškai įsitikinti, kad viskas bus teisingai ir iki galo padaryta.

– Gal žinote, kaip ir dėl ko įvyko nelaimė?

– Vėjas tikrai stiprus, bangavimas didelis. Skautai plaukė tokiu įdomiu buriniu-irkliniu laivu. Burlaivyje buvo dešimt vaikų – 6 mergaitės ir 4 jaunuoliai. Sakoma, kad laivą apvertė stiprus vėjo gūsis. Labai gražu ir gerai, kad visi laivo keleiviai buvo su gelbėjimosi liemenėmis. Bet oras maudytis dar tikrai netinkamas. Vien šaltis tokiais atvejais gali labai pakenkti.

– Kas lėmė gelbėjimo operacijos sėkmę?

– Vaikams, atsidūrusiems vandenyje, buvo šokas. Jie puolė skambinti draugams, vadovei, vadovė skambino į jachtų klubą. Laimė, kaip tik tuo metu netoliese žvejojo vieno mūsų kolegos brolis Martynas, jis nedelsdamas paskambino 112 ir prasidėjo rimta gelbėjimo operacija (Martyno pasakojimą apie laivo keleivių gelbėjimą rasite pirminiame 15min.lt pranešime – red. past.).

Apskritai galiu pasakyti, kad šiais metais mums labai sekasi – iš vandens Kauno mariose visus žmones pavyksta traukti gyvus. Anksčiau būdavo kitaip: dažniausiai atvykdavome tik konstatuoti, kad kažkas nuskendo. Dabar tokiai situacijai buvome gerai pasiruošę, svarbu, kad mūsų pajėgos yra išdėliotos tinkamose vietose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min