Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 14d. 21:16

Kauno I forto sprogimo byloje – netikėti įkalčiai (nuotraukos, video)

Internete išplatinti vaizdai
Vaizdai iš YouTube.com / Internete išplatinti vaizdai

Pernai Kauno I forte nugriaudėjusio sprogimo, kai devynmetei mergaitei buvo nutraukta pėda, bylą tiriančių pareigūnų surinktus įkalčius papildė šokiruojama vaizdo medžiaga.

Naujienų portalo Lrytas.lt duomenimis, internete viešai prieinamoje medžiagoje keli jaunuoliai užfiksavo, kaip savadarbiu galingu sprogmeniu susprogdina žmogaus maketą. Vaizdo klipo pradžioje rodoma, kaip gaminamas Steponu pavadintas žmogaus maketas. Kituose kadruose matosi privataus namo kieme sportiniu kostiumu vilkintis, veidą po kauke slepiantis jaunuolis, kalbinantis drabužiais aprengtą „žmogų“.

„Ponas Steponai, kaip jaučiatės žinodamas, kad po jūsų subine sprogs net 60 kg maišas? Nekalbus, <...>. Jis turbūt giliai susimąstęs“, – mėgaudamasis kalba vienas iš vaizdo klipo autorių.

Vėliau rodomi vaizdai, kaip maišant įvairius komponentus gaminamas savadarbis sprogmuo. Anot klipo autorių, amonio salietros pagrindu pagamintos sprogstamosios medžiagos masė – 62 kilogramai.

Kraupi egzekucija – repeticija prieš tikrą nusikaltimą?

Iš filmuotos medžiagos aišku, kad sprogdintojai žmogaus maketą sunaikino atokioje laukymėje. Nugriaudėjus kurtinamam sprogimui, į dangų šovė įspūdingo aukščio žemių stulpas. Tačiau tokių vaizdų klipo autoriams neužteko: mėgaudamiesi savo darbu sprogdintojai nufilmavo po sprogimo išmuštą apie 2 metrų gylio duobę ir joje išlikusias žmogaus maketo dalis.

Kodėl įtariamaisiais tapę sprogmenų mėgėjai savo eksperimentui specialiai pagamino žmogaus maketą? Atsakymą į klausimą žino tik jie patys. Tačiau, Lrytas.lt duomenimis, kai kurie teisėsaugininkai įtaria, kad ši kauniečių grupelė galėjo ruoštis benamio susprogdinimui. Tokius ketinimus netiesiogiai paliudija internete paviešinto vaizdo klipo pabaigoje skambančios kelios nepavykusio interviu frazės: „Laba diena, ponas Stepai, kaliakrušy, kaip šeima, kaip vaikai? Kam jums ta bonkė? Klausykit, Stepai, mes jums gero linkim, šeima pasirūpinsim.“ 

Teigiama, kad šis vaizdo klipas, internete paviešintas 2008 metų rugpjūčio pabaigoje,  2009 metų pradžioje buvo rastas vieno įtariamųjų kompiuteryje ir tapo svariu įkalčiu pareigūnams tiriant Kauno I forte nugriaudėjusio sprogimo aplinkybes. Dėl šio nusikaltimo buvo sulaikyti keturi asmenys, tačiau neatmetama, kad netrukus įtariamųjų skaičius gali padidėti ir pasiekti dešimt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min