TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno įvykių tęsinys: ar Bažnyčia sėdi ant uždelsto veikimo bombos?

Kunigas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kunigas
Šaltinis: 15min
0
A A

Visuomenė iki šiol nesulaukė nė vieno viešo Katalikų bažnyčios kreipimosi dėl pedofilijos skandalo. Dienraštis „Vilniaus diena“ aiškinosi kodėl ir tai, ar gali būti, kad Bažnyčia ir Lietuvoje sėdi ant dar vienos uždelsto veikimo bombos – mat užsienyje pastaruoju metu netrūko skandalų dėl nusikalstamo kunigų elgesio.

Dienraščiui „Vilniaus diena“ jau dešimtmetį seksualinius nusikaltimus tiriančios nevyriausybinės organizacijos „Vaiko namas“ direktorius Evaldas Karmaza teigė, jog jis gali intuityviai pasakyti, kad tokia bomba sprogs. „Turėjome atvejų, kai vaikai buvo tvirkinami – ir ne vienas“, – dienraščiui apie tai, ar dvasininkai minimi seksualiniuose skandaluose, sakė E.Karmaza. Jis teigė, kad dažniausiai tai neiškyla į viešumą, o ši tema yra tabu, nes jei atskleidi dvasininko lindimą prie vaikų, įžeidi visą Bažnyčią.

Tuo tarpu užsienyje pastaruoju metu nuskambėjo ne vienas skandalas, susijęs su kunigų pedofilija.

Prieš keletą metų iš kunigystės pasitraukęs ir jau šeimą sukūręs buvęs dvasininkas teigia, kad Lietuvoje gali įvardinti daug kunigų homoseksualų, tačiau nedaug turi informacijos apie kunigus pedofilus. Jis teigė, kad Šiauliuose dirbo vienas kunigas, kuris net buvo paduotas į teismą dėl nepilnamečių tvirkinimo, tačiau kažkokiu būdu sugebėjo išvengti atsakomybės. Dienraščio šaltinio teigiu, dabar jis lyg ir yra užsienyje. Jis įsitikinęs, kad pradėjusiame vyniotis pedofilijos siūlų kamuolyje atsiras ir kunigų.

Tuo tarpu vyskupas Juozas Tunaitis teigė, kad Bažnyčia, be abejo, smerkia seksualinį vaikų išnaudojimą. Jis sakė, kad, deja, tenka pripažinti, jog tai vyksta ir tarp kunigų. „Yra ir Lietuvoje pašalintų ir kunigų, ir aukštesnių dvasininkų. Yra ir tokių, kurie išsisuko. Tačiau teismai gal ir išteisina, bet Dievo teismas nepasigailės“, – „Vilniaus dienai“ sakė J.Tunaitis, pridūręs, jog tokie kunigai užtraukia gėdą visai Bažnyčiai.

Tuo tarpu Vyskupų Konferencijos generalinio sekretoriaus padėjėjas Ričardas Doveika teigė, kad Vyskupų Konferencija kol kas šiame skandale prisiima stebėtojo vaidmenį, tačiau pranešimą visuomenei būtinai parengs. „Turime pripažinti, kad skaudžių ir negarbingų atvejų kunigams bendraujant su vaikais būta ir Lietuvoje. Procentas turbūt toks pats, kaip ir kitų profesijų žmonių“, – sakė R.Doveika.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min