Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno „kamuoliniams“ paskelbtas nuosprendis

PavadinimasIš keturių „kamuolinių“ gaujos narių tik du sės už grotų.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Iš keturių „kamuolinių“ gaujos narių tik du sės už grotų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, balandžio 29 dieną Kauno apygardos teismo teisėjas Algerdas Urbšys paskelbė nuosprendį keturiems Kauno „kamuolinių“ organizuotai nusikaltėlių gaujai priskiriamiems asmenims.

Didžiausia, 8 metų laisvės atėmimo bausmė buvo skirta 32 metų Mariui Pilveliui, Antanas Juodis nuteistas kalėti tris metus. Į bausmės atlikimo terminus įskaičiuotas tardymo izoliatoruje praleistas laikas.

Gaujos lyderiu vadinamam 35 metų Giedriui Janoniui už grotų sėsti neteks. Onkologine liga sergantis vyriškis nuteistas trims metams, bausmės atlikimą atidedant. Jam bus taikomos laisvės apribojimo sankcijos. Jam pašalintas vienas plautis, vėžys piktybiškas išplitęs, prognozė bloga.

Laisvės atėmimo bausmės išvengė ir Deividas Čereška.

„Kamuolinius“ gynė advokatai Ričardas Girdziušas ir Kauno miesto tarybos narė, pretendavusi į mero postą, Aušra Ručienė. Ne be jų pastangų „kamuoliniams“ buvo skirtos palyginti švelnios bausmės: pavyzdžiui, prokurorai G.Janoniui ir D.Čereškai siūlė skirti 9 metų laisvės atėmimo bausmę.

Gaujos nariai buvo kaltinami turto prievartavimu ir ginklo pagrobimu. Tačiau teismas nusprendė, kad didelio turto prievartavimo faktas neįrodytas, ketveriukė nuteista už pelno dalies prievartavimą iš nukentėjusiojo, verslininku save vadinančio Šarūno Valasevičiaus.

Iš verslininko  kaltinamieji paėmė 150 tūkst.litų ir reikalavo 50 procentų nuo jo vykdomo verslo nekilnojamuoju turtu.

Jie taip pat buvo kaltinami pagrobę Š.Valasevičių, kuriam pavyko iš nelaisvės pasprukti ir tuomet jis kreipėsi į policiją.

Advokatai R.Girdziušas ir A.Ručienė tvirtino, kad teisiamieji ir nukentėjusysis tiesiog ėmėsi nevykusio verslo projekto. Advokatų teigimu, Š.Valasevičius reketo istoriją galėjoišsigalvoti, norėdamas  pasiteisinti sugyventinei dėl pinigų vagystės.

Visi nuteistieji Š.Valasevičiui turės atlyginti 20 tūkst. litų civilinę žalą.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min