Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno korupcijos byla: Viktoras Muntianas išteisintas, Virginijus Vizbaras sėdės

Iš kairės: B.Jablonskienė nuteista lygtinai, V.Vizbaras nuteistas 4 metams laisvės atėmimo, V.Muntianas išteisintas.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Iš kairės: B.Jablonskienė nuteista lygtinai, V.Vizbaras nuteistas 4 metams laisvės atėmimo, V.Muntianas išteisintas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, liepos 1 dieną, Kauno apygardos teismo baudžiamųjų bylų teisėjų kolegija paskelbė nuosprendį taip vadinamoje Kauno korupcijos byloje. Buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas, buvęs Kauno apskrities viršininko pavaduotojas Virginijus Vizbaras, buvęs Kauno vicemeras Adolfas Antanas Balutis, kaunietės verslininkės Birutė Jablonskienė ir Laima Baranauskienė kaltinami kyšininkavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, dokumento suklastojimu.

V.Muntianas buvo išteisintas, už grotų 4 metams sės tik V.Vizbaras. L.Baranauskienė buvo nubausta 2 metams ir 6 mėnesiams kalėjimo, bausmę atidedant 2 metams, B.Jablonskienė – 2 metams, bausmę atidedant 2 metams, o A.A.Balutis – 1 metams, bausmę atidedant 1 metams.

Visi kaltinamieji turės sumokėti įvairaus dydžio pinigines baudas.

Teismas nusprendė iš V.Vizbaro konfiskuoti turto valstybės naudai už 100 tūkst. 100 Lt.

L.Baranauskienė ir B.Jablonskienė Kauno centre, A.Mickevičiaus gatvėje, pastatė naują pastatą ir nusprendė be aukciono prie šio namo valdos prijungti nedidelį, valstybei priklausantį žemės sklypą.

Verslininkių norui pradžioje prieštaravo tuometis Kauno apskrities viršininko pavaduotojas V.Vizbaras, bet tarpininkauti moterims ėmėsi įtakingas konservatorius, Kauno miesto tarybos narys, buvęs vicemeras A.A.Balutis.

STT sekant A.A.Balutį ir V.Vizbarą įkliuvo ir tuometis Seimo vadovas V.Muntianas. Pareigūnai užfiksavo jo pokalbius telefonu su V.Vizbaru. Seimo pirmininkas rūpinosi žemės sklypo Kėdainių rajone reikalais.

Ankstesnio teismo posėdžio metu V.Muntianas yra sakęs: „Nesvarbu, koks bus teismo nuosprendis. Aš jau nubaustas aukščiausia, mirties bausme."

V.Muntianas serga onkologine liga.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min