Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 18d. 09:50 , atnaujinta: 2012 sausio 18d. 13:58

Kauno korupcijos skandalo dalyvis Tomas Pilvinis nesuimtas, Algimantas Puidokas ir vicemeras Kęstutis Kriščiūnas suimti mėnesiui

Algimantas Puidokas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Algimantas Puidokas

Trečiadienį nuo ryto į Kauno miesto apylinkės teismą vežami antrankiais surakinti asmenys, kuriuos Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai sulaikė pirmadienį, įtariant piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimu ir turto iššvaistymu.

15min.lt primena, kad STT sulaikė vicemerą 42 metų Kęstutį Kriščiūną, jo visuomeninę padėjėją Zitą Zalagėnaitę, Kauno miesto savivaldybei priklausančių įmonių vadovus: Tomą Pilvinį („Panemunės butų ūkis“) ir Algimantą Puidoką („Automobilių stovėjimo aikštelės“). Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vladimiras Kakoškinas neatmeta galimybės, kad gali būti sulaikyta ir daugiau asmenų.

Visiems sulaikytiesiems pateikti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 228 straipsnį – piktnaudžiavimas tarnyba (skirtingos straipsnio dalys, priklausančios nuo jų vaidmens).

Antradienį į laisvę paleista tik Z.Zalagėnaitė, kuriai skirta kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti. Manoma, kad vicemero padėjėja išleista, nes prisipažino vykdžiusi nusikalstamą veiką ir davė parodymus prieš kitus šio korupcijos skandalo dalyvius.

Prašo suimti trims mėnesiams

Trečiadienį, apie 8.15 val. pirmasis į teismą atvežtas T.Pilvinis. Apie 9 val. – A.Puidokas, kuris atrodė labai pavargęs ir pasimetęs. Netrukus turėtų būti atvežtas ir dvi paras areštinėje praleidęs K.Kriščiūnas. Paskutinysis Kauno korupcijos skandalo dalyvis K.Kriščiūnas į teismą atvežtas paslapčia. Kodėl jį norėta nuslėpti nuo žurnalistų – neaišku.

Kauno apygardos prokuratūros prokurorai prašo suimti minėtus asmenis maksimaliam – trijų mėnesių – terminui.

Įtariama, kad neteisėtai buvo naudojamos savivaldybei priklausančių įmonių lėšos. Visų sulaikytųjų darbo vietose pirmadienį buvo atliktos kratos, krata atlikta ir Z.Zalagėnaitės gyvenamojoje vietoje. Kratų metu paimti tyrimui reikalingi dokumentai. Ikiteisminis tyrimas pradėtas prieš kelis mėnesius.

Sulaikytiesiems pakilo kraujospūdis

Apie 10 val. prie teismo rūmų atvažiavo greitosios medicinos pagalbos automobilis – spėjama, kad galėjo sutrikti kažkurio iš sulaikytųjų sveikata. Užtrukę apie 10 minučių medikai išvyko. Jie situacijos nekomentavo, tačiau pareigūnai informavo, kad blogai pasijutę buvo abu sulaikytieji. Jiems pamatuotas kraujospūdis, suteikta medicininė pagalba.

Įmonė mokėjo už automobilio remontą?

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad vicemeras K.Kriščiūnas savo asmeninį automobilį galimai remontavo savivaldybės įmonės „Automobilių stovėjimo aikštelės“ lėšomis, o jos vadovas A.Puidokas tam neprieštaravo. Kai kurias sąskaitas šios įmonės lėšomis galimai apmokėdavo ir politiko visuomeninė padėjėja  Z.Zalagėnaitė.

Į A.Puidoką politikai ir kiti įtakingi Kauno veikėjai kreipdavosi ir dėl leidimų nemokamai statyti automobilius mieste.

„Kauno energijos” valdybos pirmininko pavaduotoja Z.Zalagėnaitė, pirminiais duomenimis, galėjo nemokamai naudotis „Panemunės butų ūkio” darbuotojų paslaugomis

K.Kriščiūnas, Z.Zalagėnaitė ir T.Pilvinis yra socialdemokratų partijos nariai.

Įtaria protegavus „Kauno tiltus“

Opozicijoje esantys savivaldybės politikai Rytis Šatkauskas, Rimantas Mikaitis kalba, kad K.Kriščiūnas galėjo proteguoti bendrovę „Kauno tiltai“, kuri laimėjo konkursą už 102,95 mln. Lt rekonstruoti Panemunės tiltą, nors Latvijos bendrovė „Latvijas tilti“ siūlė 20 mln. Lt mažesnę darbų kainą (82,66 mln. Lt).

K.Kriščiūnas išsaugojo vicemero postą po pernai spalį įvykusio valdžios perversmo miesto savivaldybėje. Jis kuravo aplinkos gerinimo ir ekologijos sritis, ekonominę plėtrą ir investicijas, miesto ūkio klausimus, vykdė savivaldybės turto ir statybų priežiūrą, urbanistikos ir architektūros bei verslo skatinimo ir sąlygų verslo plėtrai sudarymo sritis.

Suėmė mėnesiui

T.Pilvinis gali lengviau atsikvėpti – jam suėmimas neskirtas, jis iš teismo paleistas. Jam skirta švelnesnė kadomoji priemonė. Teismas savo sprendimo kol kas nekomentuoja.

Kitą Kauno korupcijos skandalo dalyvį A.Puidoką teismas leido suimti mėnesiui. Išvedamas iš pastato jis visą situaciją pakomentavo lakoniškai: „Visa tai yra nesąmonė“. Kiek vėliau vicemerui K.Kriščiūnui buvo pakirta tokia pati kardomoji priemonė. Jis, kaip ir A.Puidokas situaciją vadina nesusipratimu: „Tai – absurdas. Man sakė, kad nepritariu politinei veiklai“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min