Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno kriminalistai atskleidė ir sulaikė narkotikų kontrabanda Europoje užsiimančią grupuotę

Sulaikyti narkotikai
Kauno apskrities VPK nuotr. / Sulaikyti narkotikai
Šaltinis: 15min
0
A A

Po išsamaus tyrimo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais nustatė su tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu susijusių asmenų grupę. Šios grupuotės nariai įtariami subūrę nusikalstamą susivienijimą bei organizavę stambaus masto narkotinių (hašišo) ir psichotropinių medžiagų (amfetamino) kontrabandą į Skandinavijos bei kitas Europos Sąjungos šalis.

Liepos 1 d., Kauno apskr. VPK KP ONTV pareigūnai, tęsdami tyrimą ir bendradarbiaudami su Lietuvos kriminalinės policijos biuro bei Airijos teisėsaugos pareigūnais, sulaikė dar 4 įtariamuosius, glaudžiai susijusius su anksčiau sulaikytais 6 asmenimis.

Tiriant narkotinių (hašišo) ir psichotropinių medžiagų (amfetamino) kontrabandą, balandžio 24 d., dienos metu, Kaune, K. Baršausko g., grupei asmenų, mušimu ir grasinant šaunamuoju ginklu bei peiliu, bandant pagrobti 2 asmenis, Kauno apskrities policijos pareigūnai suorganizavo įtariamųjų sulaikymą.

Operacijos metu, įvairiose Kauno miesto vietose buvo sulaikyti 6 įtariamieji, gimę: 1985 m., 1978 m., 1982 m., 1971 m., 1969 m. bei 1979 m.

Visi įtariamieji, išskyrus gimusius 1971 m. ir 1982 m., yra Kauno miesto gyventojai.

Tik vienas iš įtariamųjų neteistas, visi kiti teisti nuo 2 iki 9 kartų ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje. Teistumų sąrašuose daugiausia figūruoja smurtinio pobūdžio nusikaltimai – nužudymas, pasikėsinimas nužudyti, plėšimas, turto prievartavimas, disponavimas narkotinėmis medžiagomis labai dideliu kiekiu ir pan. Iš jų 5 asmenys yra suimti, 1 paskirtas periodinis registravimasis policijos įstaigoje.

Slėptuvėje aptiko narkotikų

Operacijos, vykusios Airijoje, metu tos šalies teisėsaugininkai automobilyje specialiai įrengtoje slėptuvėje aptiko 8,9 kg marihuanos (kanapių žolės) ir 0,6 kg hašišo (kanapių dirvos). Bendra šių narkotinių medžiagų vertė Airijoje – 183 000 eurų.

Kauno apskrities VPK nuotr./Narkotikų slėptuvė
Kauno apskrities VPK nuotr./Narkotikų slėptuvė

Pagal Airijos įstatymus, už minėtą nusikalstamą veiką dviem Kauno gyventojams (gimusiems 1965 m. ir 1953 m.), bei dviem Jonavos rajono gyventojams (gimusiems 1976 m. ir 1968 m.) gresia nuo 10 iki 25 metų nelaisvės. Visi vyriškiai anksčiau teisti.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min