Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2018 01 05 /11:28

Kauno kriminalistai sulaikė lūšis medžiojusius pasieniečius: žala siekia 20 tūkst. eurų

Sausio 3 d. Kauno kriminalistai, turėdami informacijos apie galimai daromą aplinkosauginį pažeidimą, sulaikė du Lazdijų rajono gyventojus, pas kuriuos buvo rastos sumedžiotos lūšys. Šie gyvūnai yra nemedžiotini ir įtraukti į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų sąrašą. Pasirodo, kad brakonieriavimu užsiėmė pasieniečiai.
Sumedžiota lūšis
Lūšis / Kauno apskrities VPK nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Aplinkos ministerijos Kauno regiono apsaugos departamento atstovais, nustatė, kad Lazdijų rajone galimai neteisėtai medžiojamos lūšys.

Kauno apskrities policijos pareigūnai sulaikė du Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnus, gimusius 1994 m. ir 1964 m.

Kaip informuoja Kauno apskrities policija, atlikus neatidėliotinas kratas, rastos ne tik sumedžiotos lūšys, bet ir medžiokliniai ginklai. Taip pat rastas didelis kiekis įvairių medžioklei skirtų priemonių.

Policija kol kas aiškinasi, kiek gyvūnų galėjo būti sumedžiota. Kaip BNS sakė Kauno RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Tomas Barkauskas, apžiūrėjus rastus gyvūnus įtariama, jog galėjo būti nušauta lūšies patelė ir jos jauniklis.

Manoma, saugomų laukinių gyvūnų rūšies apsaugos būklei padaryta žala gali viršyti 20 tūkst. eurų.

Pasak T.Barkausko, lūšys yra vienos labiausiai išnykusių Lietuvos žinduolių, jų populiaciją tiek mūsų, tiek kaimyninės šalys stengiasi atkurti veisdamos lūšis nelaisvėje ir vėliau jas išleisdami į gamtą.

Vien tai, kad lūšis yra įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą turbūt daug ką pasako. Tai saugomas, nemedžiojamas gyvūnas. Lietuvoje jų nėra gausu, praėjusiame amžiuje jos buvo beveik išnykusios.

„Vien tai, kad lūšis yra įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą turbūt daug ką pasako. Tai saugomas, nemedžiojamas gyvūnas. Lietuvoje jų nėra gausu, praėjusiame amžiuje jos buvo beveik išnykusios. (...) Jos kol kas auginamos nelaisvėje ir adaptuoti jaunikliai išleidžiami į laisvę, kad jų gausėtų, tokiu būdu didinama jų populiacija. Lūšys yra tikrai viena iš labiausiai išnykusių gyvūnų rūšių Lietuvoje“, – sakė aplinkosaugininkas.

Pasak jo, Lietuvoje užaugintos lūšys į gamtą išleidžiamos su antkakliais, kurie siųstuvo pagalba rodo gyvūnų buvimo vietą. Kadangi lūšys sumedžiotos Lazdijuose, manoma, kad jos į Lietuvą atklydo iš Lenkijos.

Lazdijų rajono gyventojams pareikšti įtarimai dėl neteisėto medžiojimo ar žvejojimo ar kitokio laukinės gyvūnijos išteklių naudojimo. Už tai gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Kauno apskrities VPK nuotr./Sumedžiota lūšis
Kauno apskrities VPK nuotr./Sumedžiota lūšis

Gavus informacijos apie šį įvykį, Valstybės sienos apsaugos tarnyboje ketvirtadienį taip pat buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas minėtų pareigūnų atžvilgiu.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Prevencijos skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis BNS sakė, kad įtariami pareigūnai kol kas nėra nušalinti nuo pareigų.

„Kalbant apie nušalinimą nuo tarnybos, tai turėtų inicijuoti arba ikiteisminio tyrimo institucija, kuri pradėjo ikiteisminį tyrimą, arba prokuratūra. Mes jų kol kas nušalinti negalime, neturime pagrindo. Padarėme viską, ką galėjome, tai nėra susiję su jų tiesiogine jų tarnyba, kad būtų galima kokių nors kitų veiksmų imtis“, – teigė jis.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne