Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2019 gruodžio 10d. 10:02 , Atnaujinta: 2019 gruodžio 10d. 14:41

Kauno mokyklos stadione – nuogas užsienietis: pradėtas tyrimas dėl seksualinio prievartavimo

Tado Ivanausko progimnazijos stadionas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Tado Ivanausko progimnazijos stadionas

15min redakcija sulaukė išsigandusios Tado Ivanausko progimnazijos mokinės mamos pranešimo apie keistus vyrus, pirmadienio popietę laksčiusius švietimo įstaigos teritorijoje. Vienas jų, pasak jos, buvo nuogas ir nuskriaudė dvi mokines. Kauno apskrities policija patvirtino, kad incidentas buvo. Tiesa, jo metu niekas nenukentėjo. Sulaikytas vienas asmuo.

Pirmadienio vakarą 15min sulaukė vienos Tado Ivanausko progimnazijos mokinės mamos susirūpinusio laiško. Moteris tikino, kad tai, kas iš tikro nutiko mokykloje, yra slepiama ir neviešinama, tad tėveliai yra sunerimę. Pasak kaunietės, gruodžio 9 dieną, nuo 14 iki 15 val., buvo išprievartautos dvi mažametės mergaitės. Tai neva įvyko mokyklos stadione.

„Į mokyklą tuo pat metu buvo įsiveržę du vyrai su peiliais rankose. Lakstė po mokyklą. Ir trečiasis vyras nuogas lakstė, stadione gaudydamas mergaitę su pagaliu rankoje. Mokytojai su mokiniais buvo užsirakinę kabinetuose, kol atvyko gausios policijos pajėgos. Du iš jų sulaikyti mokykloje, kitas – lauke nuogas. Už kelių metrų buvo rasti jo drabužiai: chalatas, šliurės, kepurė.

Paskambinus į mokyklą, informacijos neteikia, sako, buvo incidentas, bet neviešina, koks. Juk mūsų vaikai ten mokosi, mes turime teisę apie tai žinoti. Mokykla net nepranešė, kad atvyktume pasiimti vaikų po šio incidento. Man visa tai papasakojo duktė, kuri net iš mokytojos kabineto neišėjo, kol neatvažiavome jos paimti“, – emocingai kalbėjo mokinės mama.

Pasak jo, užpuolikai buvo nelietuviai. Duktė juos apibūdino kaip „plikus, apie keturiasdešimt amžiaus vyrus, kurie kalbėjo nelietuviškai“.

Kauno apskrities policija 15min patvirtino, kad pirmadienį 14.14 valandą Kauno apskrities VPK pareigūnai sulaukė pranešimo, jog Kauno Vėtrungės gatvėje veikiančioje ugdymo įstaigos teritorijoje bėgioja nuogas vyras.

Per 3 minutes pareigūnai atvyko į įvykio vietą, surado asmens rūbus, aprengė ir sulaikė.

Užsienio pilietis, gimęs 1990 metais, kaip parodė alkotesterio matuoklis, buvo blaivus. Paimtas kraujas tyrimui dėl narkotinių medžiagų vartojimo.

Nusikalstamą veiką pavyko užkardyti, tačiau Kauno apskrities VPK pradedamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 150 str. 4 d. (seksualinis prievartavimas). Įvykio aplinkybės tiriamos.

Medikų pagalbos, policijos teigimu, niekam neprireikė.

Pirminiais duomenimis, įvykį galėjo matyti nepilnamečiai asmenys, todėl, siekiant apsaugoti jų interesus, daugiau informacijos pateikti negalima.

Tad pasitvirtino informacija tik apie vieną į mokyklos teritoriją įsiveržusį asmenį, kuris išties bėgiojo nuogas.

Su Tado Ivanausko progimnazijos direktoriumi Sigitu Alubausku 15min antradienio rytą susisiekti nepavyko. Gavus jo komentarą, straipsnis bus papildytas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Tado Ivanausko progimnazija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Tado Ivanausko progimnazija

Papildyta 10.39 val. Paaiškėjo, kad progimnazijos direktorius šiuo metu atostogauja. Tado Ivanausko progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Indrė Kondrotienė BNS patvirtino, kad mokykla pirmadienį iškvietė policiją dėl nuogo vyro, vaikščiojusio šalia mokyklos. Anot jos, vyras fiziškai nekontaktavo su moksleiviais.

„Taip, įvykis buvo, mokyklos teritorijoje apsilankė suaugęs žmogus, pasiplaikstė lauke, buvo iškviesta policija – ir mes kvietėme iš mokyklos, ir, kaip įsivaizduoju, aplinkiniai žmonės, atvažiavo policija ir jį pasiėmė. Jis vaikščiojo nuogas, jokių fizinių kontaktų nebuvo“, – tvirtino pavaduotoja.

Kaip vėliau ji teigė žiniasklaidai, penkių mokinių tėvai kreipėsi dėl psichologo pagalbos. Vienai mergaitei sulaikytas nuogalius vis dėlto buvo suėmęs už rankos.

15min nuotr./Indrė Kondrotienė
15min nuotr./Indrė Kondrotienė

Kauno apygardos prokuratūros atstovė Izabelė Bočkienė BNS sakė, jog kadangi ikiteisminis tyrimas liečia mažamečius vaikus, apie jį prokurorai informacijos teikti nesutinka.

Prokuratūra taip pat atsisako patikslinti, ar atliekant tyrimą buvo nustatyti nukentėję nepilnamečiai asmenys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min