Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 25d. 14:45

Kauno notarė R.Palšauskienė atleista už šiurkščius pažeidimus, bet teisme liko nekalta

Temidė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Temidė

Teismo nuosprendis: dėl įrodymų trūkumo išteisintos sukčiavimu kaltinta Nomeda Gaišun ir netinkamu tarnybos pareigų atlikimu kaltinta kaunietė notarė Rūta Palšauskienė.

Antradienį Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose paskelbtas nuosprendis dviem Kauno gyventojoms. Dėl įrodymų trūkumų teismas išteisino buvusią notarę Rūtą Palšauskienę, kuri byloje kaltinta tarnybos pareigų netinkamu atlikimu ir Nomedą Gaišun, kaltintą sukčiavimu.

„Byloje buvo nustatyta, kad esantys kaltinantys įrodymai yra silpnesni už objektyviai byloje nustatytas abi kaltinamąsias teisinančias aplinkybes. Kaltinamosios nepadarė joms inkriminuojamų veikų, todėl neatsako už savo veikas tik formaliai atitinkančias nusikaltimų požymius, teismas nagrinėjo kaltinimus tik byloje pateikta apimtimi“ – sako bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja Danutė Kregždienė.

Išteisinamajame nuosprendyje teismas pažymėjo, kad nebuvo surinkti įrodymai, jog kaltinamosios būtų bendrininkavusios darant nusikalstamas veikas. Teismas nustatė, kad notarės R.Palšauskienės padaryti pažeidimai yra drausminės atsakomybės dalykas, o N.Gaišun, kuri buvo kaltinta sukčiavimu, siekė užvaldyti ne svetimą, o santuokos metu įgytą sutuoktinio turtą, kuris tarp jų nebuvo padalintas – tai yra civilinės teisės dalykas.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų atstovų pranešime primenama, kad notarė R.Palšauskienė buvo kaltinama netinkamu pareigų atlikimu, nes patvirtino testamentą asmens, kuris negalėjo dėl sunkios ligos išreikšti savo valios ir neįsitikinusi jo veiksnumu.

Testamentu visas turtas buvo paliktas sutuoktinei N.Gaišun, kuri buvo kaltinama sukčiavimu, nes organizavo testamento sudarymą.

Nukentėjusioji M.K. kreipėsi į teismą dėl testamento panaikinimo. 2016 m. rugsėjį Kauno apylinkės teismo sprendimu testamentas buvo panaikintas. Minėtas teismo sprendimas buvo apskųstas Kauno apygardos teismui, tačiau pastarasis 2017 m. kovą priėmė nutartį, kuria paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

30:26
02:04
01:11

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min