Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 gegužės 12d. 11:40

Kauno oro uoste muitininkai konfiskavo neteisėtai gabenamas jūrines kriaukles ir koralus

Muitininkai konfiskavo neteisėtai gabenamas jūrines kriaukles ir koralus
Muitinės nuotr. / Muitininkai konfiskavo neteisėtai gabenamas jūrines kriaukles ir koralus

Kauno oro uosto poste muitinės pareigūnai, tikrindami iš Eilato – Izraelio kurorto prie Raudonosios jūros – į Kauną atvykusių keleivių bagažą, latvės ir esto lagaminuose aptiko jūrinių kriauklių ir koralų, rašoma spaudai išplatintame pranešime.

Baltijos šalių piliečiai šiuos egzotiškus suvenyrus vežėsi tiesiog plastikiniuose krepšeliuose ir neturėjo jokių jų gabenimui reikalingų leidimų. Įtardami, kad kriauklės ir koralai gabenami pažeidžiant Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvenciją, muitininkai suvenyrus sulaikė.

Po konsultacijų su Gamtos tyrimų centru paaiškėjo, kad muitininkų sulaikytos Tridacna šeimos kriauklės ir Scleractinia rūšies koralai priklauso nykstančioms rūšims, kurios įrašytos į CITES konvencijos II priedą, todėl jiems gabenti reikalingi specialūs leidimai.

Muitinės nuotr./Muitininkai konfiskavo neteisėtai gabenamas jūrines kriaukles ir koralus
Muitinės nuotr./Muitininkai konfiskavo neteisėtai gabenamas jūrines kriaukles ir koralus

Lietuvos muitinė primena, jog siekiant išsaugoti nykstančias pasaulio laukinės faunos bei floros rūšis 1973 metais Vašingtone buvo pasirašyta CITES konvencija, kuri Lietuvoje įsigaliojo 2002 metais. Pagrindinė šios konvencijos nuostata ta, kad tarptautinė prekyba laukiniais gyvūnais ir augalais neturi grėsti jų išlikimui.

Muitininkai ragina visada pasidomėti, ar iš egzotiškų šalių ketinamiems atsivežti laukiniams augalams ir gyvūnams, jų dalims ar gaminiams iš jų nėra reikalingi CITES leidimai, o kartais – ar apskritai galima juos gabenti. Dėl savo neįprastos išvaizdos ir spalvų daugelis kriauklių ir koralų tapo mėgstamais keliautojų suvenyrais iš egzotiškų kraštų, tačiau jei kiekvienas keliautojas parsivežtų bent po vieną koralą, daugelis gražiausių koralinių rifų tiesiog išnyktų.

Daugiau informacijos apie CITES konvenciją galima rasti Lietuvos muitinės internetiniame tinklalapyje www.lrmuitine.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min