Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno pareigūnai sutraiškė ginkluotą nusikalstamą susivienijimą

Kvaišalai
Kauno policijos nuotr. / Kvaišalai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po daugiau kaip pusę metų trukusio bendro Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (Kauno AVPK ONTV), Kauno apygardos prokuratūros bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM tyrimo buvo sulaikyta 14 ginkluoto nusikalstamo susivienijimo, vykdančio stambaus masto narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą, narių.

Ikiteisminio tyrimo metu iš nelegalios apyvartos buvo paimta apie 300 kilogramų hašišo, apie 5 000 ekstazio tablečių, pistoletų, sprogstamosios medžiagos, labai daug šaudmenų, 8 automobiliai su įrengtomis slėptuvėmis bei kitų daiktinių įrodymų.

Kaunopolicijos nuotr./Slėptuvė mašinoje
Kauno policijos nuotr./Slėptuvė mašinoje

Ikiteisminį tyrimą ONTV pareigūnai pradėjo gegužę, kai ties Kalvarijos užkarda sulaikė Lenkijos ir Lietuvos valstybės sieną kirtusį Kauno miesto gyventoją G.T. 32 metų kartą jau teisto vyriškio automobilyje „Rover 75“ specialiai įrengtoje slėptuvėje buvo rasta 80 kilogramų narkotinės medžiagos hašišo, supakuoto į paketus. Norint ištraukti paslėptą visą kauniečio gabenamą narkotikų krovinį prireikė Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų su specialia pjovimo įranga pagalbos.

Rugpjūtį Lavoriškių pasienio kontrolės punkte buvo sulaikytas kitas to paties nusikalstamo susivienijimo narys, anksčiau 3 kartus teistas 34 metų Kauno miesto gyventojas. Jis iš Lietuvos gabeno 100 kilogramų hašišo, supakuoto analogišku būdu. Narkotikų slėptuvė automobilyje „Nissan Primera“ buvo įrengta taip profesionaliai, kad norint išimti visus paslėptus paketus vėl prireikė pjovimo įrangos.

Kaunopolicijos nuotr./Sulaikyti narkotikai
Kauno policijos nuotr./Sulaikyti narkotikai

Remdamiesi šio ikiteisminio tyrimo metu surinkta informacija, spalį ONTV pareigūnai, bendradarbiaudami su Kauno apygardos prokuratūra, surengė plataus masto operaciją ir Kauno, Jonavos miestuose bei Lazdijų pasienio kontrolės punkte sulaikė likusius 12-a su nusikalstamo susivienijimo veikla siejamus asmenis: A.S. (g. 1972, teistą 2 kartus), E.S. (g. 1978), D.T. (g. 1979), A.B. (g. 1974), R.R. (g. 1972, 9 kartus teistą), R.T. (g. 1976), Ž.R. (g. 1989), M.D. (g. 1979), A.Š. (g. 1978, teistas 9 kartus), R.Ž. (g. 1980).

Tyrimo metu nustatyta, kad šio nusikalstamo susivienijimo organizatorius – 3 kartus anksčiau teistas Svajūnas Bukauskas (g. 1968). Jis, kaip įtariama, subūrė ir vadovavo nusikalstamai veiklai, organizuodavo narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą iš Ispanijos per Lietuvą į Rusiją. Jam padėdavo Kauno miesto gyventoja D.P. (g. 1966).

Pasak Kauno AVPK viršininko pavaduotojo Dariaus Žukausko, tai buvo viena sėkmingiausių šiais metais Kauno AVPK ONTV ir Kauno apygardos prokuratūros operacijų, kurios metu sutraiškytas stambus nusikalstamas susivienijimas ir užkirstas kelias narkotikų gabenimui į Rusiją.

Operacijos metu viename iš Jonavos mieste esančių garažų rastas automobilis „Opel Vectra“ su gerai įrengta slėptuve, apie 120 kilogramų kanapių dervos (hašišo) bei apie 5 000 ekstazio tablečių, kaip įtariama, šiuo automobiliu kontrabandos būdu atvežtų į Lietuvą. Sulaikytųjų gyvenamosiose vietose rasti ir paimti 4 pistoletai, labai didelis šaudmenų kiekis bei sprogstamosios medžiagos.

Trijų operacijų metu iš viso paimta per 300 kg hašišo, kurio vertė rinkoje siektų per 600 tūkst. eurų.

Gresia griežtos bausmės

Šio nusikalstamo susivienijimo organizatorius ir jo bendrininkai naudojosi prabangiais automobiliais (60–70 tūkst. eurų vertės), disponavo labai didelėmis pinigų sumomis bei turėjo įvairaus nekilnojamojo turto. Vien nusikalstamo susivienijimo organizatoriaus aprašyto turto vertė viršija kelis milijonus litų. Įtariant, kad visas turtas galėjo būti gautas ar įgytas nusikalstamu būdu, įtariamiesiems skirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas.

13-a nusikalstamo susivienijimo narių suimti, vienai įtariamajai skirta kita kardomoji priemonė. Už dalyvavimą šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos.

Pasak Kauno AVPK viršininko pavaduotojo Dariaus Žukausko, tai buvo viena sėkmingiausių šiais metais Kauno AVPK ONTV ir Kauno apygardos prokuratūros operacijų, kurios metu sutraiškytas stambus nusikalstamas susivienijimas bei užkirstas kelias narkotikų gabenimui į Rusiją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min