Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno policija: dažniausiai vagimi 10–15 metų senumo „VW Golf“, „VW Passat“ ir „Audi A6“ automobiliai

Automobiliai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Automobiliai
Šaltinis: 15min
0
A A

2011 metais Kauno apskrityje policijos pareigūnai užfiksavo 502 automobilių vagystes (2010 metais - 614). Pavyzdžiui, 2004 metais vien Kauno mieste buvo pavogta 1 tūkst. 100 automobilių, būdavo tokių metų, kai mieste vagys pagrobdavo maždaug 1,5 tūkst. automobilių. Pareigūnai pastebi, kad nuo 2006 metų šių nusikaltimų skaičius stabilizavosi.

Kaip rašoma Kauno policijos pranešime, mažėjančiam transporto priemonių vagysčių skaičiui  įtakos turi ir kriminalistų vykdomos prevencinės priemonės,  pradėti ikiteisminiai tyrimai, bendradarbiavimas su užsienio valstybių pareigūnais tiriant vagystes, nes dalis nusikaltėlių vykdyti savo veiklą išvyko į užsienį.

Dažniausiai vagimi 10–15 metų senumo „VW Golf“, „VW Passat“ ir „Audi A6“. Jie sudaro didžiąją pavagiamų automobilių dalį. Pernai pavogta apie 30 naujų ar beveik naujų automobilių. 2011 metais buvo užfiksuotos kelios prabangių „Mercedes Benz“ ir BMW vagystės. Šie automobiliai dažniausiai laikomi privačių namų kiemuose, garažuose, tad pavogti juos nėra taip paprasta. Neužregistruota atvejų, kai už pavogtą automobilį būdavo reikalaujama išpirkos. Nusikaltėliai tiesiog nenori rizikuoti, jiems  paprasčiau pavogtą automobilį skubiai parduoti.

Pernai pastebėta įdomi tendencija, kad automobiliai buvo vagiami ir parduodami kaip metalo laužas. Kaune buvo pavogta 15 nevažiuojančių automobilių.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus viršininko Giedriaus Sklado teigimu, 2011 metais buvo sulaikytos 5 grupės asmenų, vogusių automobilius. Šių grupių nariai buvo apsirūpinę modernia įranga, skirta automobilių vagystėms bei GSM ryšio blokavimui skirta įranga. Vagys – 20–25 metų amžiaus vyrai.

Kauno apskrities policijos pareigūnai, tirdami automobilių vagystes, nuolat bendradarbiauja su užsienio valstybių, ypač Vokietijos, Olandijos, Austrijos, Norvegijos, Švedijos pareigūnais. 2011 metais Kauno apskrities VPK Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai dalyvavo Olandijoje surengtoje operacijoje, kurios metu buvo sulaikyti Olandijoje automobilius vogę lietuviai.

Siekdami užkirsti kelią vagystėms, visoje Kauno apskrityje kriminalistai pernai tikrino automobilių laužynus. Buvo surašytas ne vienas administracinių teisės pažeidimų protokolas už prekybos taisyklių nesilaikymą, taip pat pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai. Surastos 49 Lietuvoje ir užsienyje vogtų automobilių detalės. Prevencinės priemonės, siekiant užkirsti kelią automobilių vagystėms bus tęsiamos ir toliau.

Kauno apskrities pareigūnai, tiriantys autotransporto priemonių grobimus, pastebi, kad šiuo metu vagys naudoja specialų prietaisą, skirtą paleisti automobilių varikliams. Vagims svarbiausia išlaužti automobilių durų spynelę ir patekti į vidų. Prie aptarnavimui skirtos jungties prijungiamas prietaisas, jis neutralizuoja imobilizatorių, „apsimeta“ šeimininko raktu ir užveda variklį.  Šis prietaisas užsienyje kuriamas tiesiog „kosminiu“ greičiu – užsienio kolegos praneša, kad jau vagiami vos kelių mėnesių senumo automobiliai. Kai automobilis gaminamas, nusikaltėliai tuo metu gamina įrangą, skirtą jam pavogti.

Vairuotojams kriminalistai pataria imtis papildomų saugumo priemonių ir įrengti kokybišką signalizaciją,  nes 95 proc. visų pavogtų automobilių buvo be signalizacijos. Vien gamyklinės signalizacijos nepakanka, nes ji skirta automatiškai atrakinti ir užrakinti automobilį, kad nereikėtų naudotis jo rakteliu.

Automobilių su įrengta signalizacija vagys paprastai nevagia, tačiau automobilių savininkai, ypač neapšviestuose kiemuose, gatvėse palikę transporto priemonę be signalizacijos turėtų rimtai pagalvoti apie jos saugumą. Signalizacijomis, papildomomis apsaugos sistemomis turėtų pasirūpinti ir brangių traktorių, kitos technikos įsigiję žmonės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min