Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno policija pataria, kaip apsisaugoti nuo vagysčių per Vėlines

Apsaugos tarnybos pastebi, kad savo turto apsauga piliečiai susirūpina tik po apiplėšimo.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vagis
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistika rodo, kad nemažai Kauno apskrities policijos užregistruojamų nusikaltimų sudaro vagystės. Paprastai nusikaltėliai kėsinasi ne į asmenis, bet į jų nuosavybę. Turto šeimininkai nežino, kaip apsisaugoti, arba dėl savo nerūpestingumo, abejingumo sudaro geras sąlygas veikti nusikaltėliams.

Kaip rašoma Kauno policijos pranešime, neuždaryti langai, prastos durų spynos, nerūpestingai saugomi daiktai „traukia“' nusikaltėlius. Jei labiau saugotume savo turtą, nusikaltimų būtų gerokai mažiau.

Artėjant Visų šventųjų dienai, kuomet daugumą palieka būstus ir keliauja aplankyti artimųjų kapų, Kauno apskrities policija kviečia visus gyventojus lapkričio 1–4 dienomis nepalikti savo turto be priežiūros. Išvykstant iš namų ilgesniam laikui paprašyti kaimynų, kad jie pasaugotų būstą. Pastebėję nepažįstamus asmenis, nedelsiant informuotų policiją telefonu 112.

Policijos pareigūnai šiomis dienomis skirs didesnį dėmesį gyventojų turto apsaugai, policijai talkins 37 policijos rėmėjai bei gyventojų įkurtos saugios kaimynystės grupės, kurioms pareigūnai priminė, kaip apsisaugoti patiems ir apsaugoti turtą.

Žaliakalnio mikrorajone su saugios kaimynystės grupių atstovais aptarti apsisaugojimo nuo nusikalstamų veikų būdai ilgąjį savaitgalį. Parengtas lankstinukas, kaip apsisaugoti nuo nusikaltimų, kuris išplatintas per saugios kaimynystės grupes bei seniūniją.

Santakos mikrorajone vykdant projektą „Saugi kaimynystė“, pareigūnai susitiko su Šilainių seniūnijos seniūnu G.Sinkevičiumi bei 9 daugiabučių namų savininkų bendrijų, kurioms priklauso 108 daugiabučiai namai, pirmininkais. Jiems buvo pasiūlyta dalyvauti prevencinėje priemonėje žmonių ir jų turto saugumui užtikrinti. Taip pat buvo pateikta informacija apie apsisaugojimą nuo vagysčių iš būsto ir automobilių. Ši informacija išplatinta saugios kaimynystės grupių prižiūrimų namų gyventojams.

Centro mikrorajone įsikūrusios 9 saugios kaimynystės grupės, su jų pirmininkais susitiko policijos pareigūnai. Susitikimų metu aptartas nusikalstamų veikų užkardymo per Vėlines klausimas.

Dainavos mikrorajone pareigūnai taip pat susitiko su saugios kaimynystės grupių pirmininkais bei seniūnijų seniūnais ir atstovais. Susitikimų metu aptarti klausimai dėl saugumo Vėlinių savaitgalį.

Panemunės mikrorajone policijos pareigūnai susitiko su teritorijoje esančių bažnyčių klebonais, su kuriais aptarti vagysčių atvejai prie kapinių, vagystes iš gyvenamųjų patalpų, taip pat paprašyta, kad jie informuotų gyventojus būti atidesniems, saugoti savo turtą. Organizuoti susitikimai su seniūnais, bendruomenės centrų atstovais, bendruomenių pirmininkais bei saugios kaimynystės pirmininku, kurių buvo paprašyta informuoti gyventojus labiau pasirūpinti savo turto saugumu, aptarta kaip padėti žmonėms apsaugant jų turtą Vėlinių savaitgalį.

Kauno apskrities policija primena, kad ištikti nelaimės žmonės dažnai, patys to nežinodami, pagelbsti nusikaltėliams – naikina nusikaltimo pėdsakus bei įkalčius. Taigi, jei grįžę į namus pastebėjote įsibrovimo pėdsakų, nieko nelieskite.

Iš pradžių prisiminkite, kas buvo saugoma išverstose vietose, kokius daiktus ar vertybes galėjo pagrobti. Kalbėdami su policijos pareigūnais, ramiai paaiškinkite įvykio aplinkybes. Pastebėję nusikaltimą, jokiu būdu nepradėkite patys tikrinti daiktų, jų tvarkyti ir ieškoti nusikaltėlio pėdsakų. Nekvieskite į butą kaimynų, nerodykite jiems įvykio vietos. Jei durys neišlaužtos, reikėtų prisiminti, ar niekas iš šeimynykščių nebuvo pametęs raktų, o jeigu taip atsitiko ir nespėjote pakeisti spynų, bandykite prisiminti, kada ir kokiomis aplinkybėmis buvo pamesti raktai.

Niekada nepalikite buto raktų po laukujų durų kilimėliu, pašto, elektros, telefono tinklų dėžėse – čia juos gali rasti pašaliniai asmenys. Kol atvyks policijos pareigūnai, nepradėkite taisyti sulaužytų spynų, durų ar baldų, valyti dulkių, tvarkyti kambarių. Atvykusiems pareigūnams stenkitės kuo tiksliau ir smulkiau papasakoti įvykio aplinkybes, kada išvykote iš namų, ar užrakinote duris, uždarėte langus, ar išeidami nepastebėjote pašalinių asmenų, transporto priemonių, kur ir kokie vertingi daiktai buvo laikomi, nurodykite pagrobtų daiktų individualius požymius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min