Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 8d. 13:45

Kauno policija skaitytojus supažindina su balistiniais tyrimais

Ginklas
Stop kadras iš vaizdo medžiagos / Ginklas

Kauno policija praskleidžia ekspertų darbą dengiančią paslaptingumo uždangą. Pirmadienį pareigūnai nusprendė papasakoti apie balistinius tyrimus.

Kaip rašoma Kauno policijos pranešime, balistinių tyrimų metu tiriami šaunamieji ginklai ir šaudmenys, jų dalys, medžiagos ir įranga, naudojama ginklams ir šaudmenims gaminti, šūvio pėdsakai ir šūvio aplinkybės. 

Balistinės ekspertizės pagrindiniai uždaviniai yra objektų priskyrimas šaunamiesiems ginklams ir šaudmenims, jų rūšies, pavyzdžio, modelio ir kalibro, pagaminimo būdo, techninės būklės ir tinkamumo šaudymui, šūvio pėdsakų ant kliūties ir šovusiojo, šūvio aplinkybių (šūvio atstumo, krypties, šovusiojo, ginklo ir nukentėjusiojo tarpusavio padėties šūvio metu ir kt.) nustatymas bei ginklo identifikavimas pagal paliktus pėdsakus ant kulkų ir tūtelių.

2013 metais per 6 mėnesius Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų valdybos pareigūnai dalyvavo 5 įvykio vietų, kuriuose buvo panaudotas šaunamasis ginklas, apžiūrose. Taip pat padalinio specialistai 20 kartų buvo išvykę į įvykių vietas, kuriuose rasti įvairūs balistiniai objektai (kulkos, tūtelės, ginklai ir kt.).

Per tą patį laikotarpį Kauno apskrities VPK KTV specialistai atliko 71 balistinį tyrimą, tame tarpe – 3 identifikacinius tyrimus, kurių metu identifikuoti ginklai, iš kurių iššautos kulkos ar tūtelės buvo rastos įvykio vietos apžiūros metu.

VIDEO: Kauno policijos pasakojimas apie balistinius tyrimus

Didžioji dalis tyrimams pateiktų objektų pagal Lietuvos Respublikos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą yra priskiriami C kategorijos šaunamiesiems ginklams ir šaudmenims ar jų dalims. Tai dujinai pistoletai ir revolveriai. Taip pat pasitaiko pneumatinių, medžioklinių ar savigynai išduotų ginklų. Nedažnai tyrimui yra pateikiami savadarbiai ar perdaryti šaunamieji ginklai, kurie Lietuvos respublikoje yra draudžiami.

Kauno apskrities VPK KTV specialistai išbandė ir identifikavo 316 legaliai laikomų, savigynai išduotų ginklų, kurių kulkas ir tūteles įtraukė į kulkų ir tūtelių kartoteką. Naudojant šią kartoteką ieškomi ginklai, kuriais buvo įvykdyti įvairūs nusikaltimai ar nusižengimai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min