Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno policija sunerimusi: šią savaitę žuvo du pėstieji, vienas sužeistas

Nelaimės Kauno apskrities keliuose
Kauno apskrities VPK nuotr. / Nelaimės Kauno apskrities keliuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno policija perspėja pėsčiuosius būti atsargiems einant perėjomis ir kelkraščiais, temstant turėti atšvaitus arba šviečiančius prožektorius. Per antradienį ir trečiadienį Kauno apskrityje žuvo vyras ir moteris, vienas jaunuolis sužalotas.

Trečiadienį apie 8.20 val. Kaune, Kovo 11-osios gatvėje nuo Taikos prospekto link Chemijos gatvės važiavo automobilis „Mercedes Benz E240“, vairuojamas 1949 m. gimusio vyro. Jam atimta teisė vairuoti transporto priemones. Jis nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje partrenkė ir sužalojo 1991 m. gimusį pėsčiąjį. Dėl blauzdikaulio lūžimo pristatytas į gydymo įstaigą.

Kaip jau rašė 15min.lt, antradienį 16.40 val. Kauno rajone, kelio Kaunas – Zapyškis – Šakiai 1-ame km, automobilis „Land Rover Range Rover“, kurį vairavo 1959 m. gimęs vyras, partrenkė per kelią nereguliuojama, neapšviesta pėsčiųjų perėja be atšvaitų ėjusį 1923 m. gimusį vyrą, kuris nuo sužalojimų 19.05 val. ligoninėje mirė.

Tą pačią dieną apie 19.10 val. Jonavos rajone, kelio Kaunas – Zarasai – Daugpilis 30-ame km, automobilis „Ford Galaxy“, kurį vairavo blaivus, 1985 m. gimęs vyras, partrenkė ir mirtinai sužalojo važiuojamąja kelio dalimi be atšvaitų ėjusią 1954 m. gimusią moterį.

Pėsčioji išėjo į kelią kur pėstiesiems eiti draudžiama. Ji atšvaitų neturėjo.

Nei vienas iš pėsčiųjų nevilkėjo šviesą atspindinčios liemenės ir neturėjo atšvaito ar kito šviesą atspindinčio elemento, buvo tamsiai apsirengę.

Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, visos trys nelaimės įvyko tamsiu paros metu, esant šlapiai kelio dangai, kai matomumas ypač prastas. Nei vienas iš pėsčiųjų nevilkėjo šviesą atspindinčios liemenės ir neturėjo atšvaito ar kito šviesą atspindinčio elemento, buvo tamsiai apsirengę.

Kai eismo sąlygas sunkina ilgas tamsusis paros metas, blogas matomumas, taip pat krituliai, slidi danga, į eismo įvykius daugiausia patenka ir juose nukenčia pėstieji. Nerimą kelia tai, kad pastaruoju metu transporto priemonių susidūrimai su pėsčiaisiais įvyksta ne tik neapšviestuose užmiesčio keliuose, bet ir nereguliuojamose pėsčiųjų perėjose.

Su atšvaitu (žibintu) einantį žmogų, vairuotojas gali pastebėti iš maždaug penkis kartus didesnio atstumo nei be atšvaito. To pakanka, kad vairuotojas sulėtintų važiavimo greitį ir saugiai prasilenktų su pėsčiuoju, esant būtinumui – sustotų.

Kauno policija primena, kad kelių eismo taisyklėse yra numatytos pėsčiųjų pareigos kelyje.

Pėstieji privalo eiti šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten, kur jų nėra - kelkraščiu. Jeigu šaligatvio, pėsčiųjų tako, kelkraščio nėra arba jais eiti negalima, leidžiama eiti važiuojamosios dalies pakraščiu prieš transporto priemonių važiavimo kryptį. Eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui pėstieji privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min