Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 6d. 12:02

​Kauno policija pripažino, kad kasdien akylai seka daugelį miestiečių

Užfiksuotas teisės pažeidimas
Kadras iš filmuotos medžiagos / Užfiksuotas teisės pažeidimas

Nematomi pareigūnų pagalbininkai – vaizdo kameros Kauno mieste. Vien per praėjusį sausio mėnesį vaizdo kamerų pagalba Kaune užfiksuoti 204 Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Kameromis perduodamas vaizdo stebėjimas Kauno miesto viešosiose vietose – viena iš prevencinių priemonių, prisidedančių prie efektyvios ir greitos policijos pareigūnų veiklos. Taip pat kameromis užfiksuota įrodomoji medžiaga naudinga policijos pareigūnams tiriant jau padarytus teisės pažeidimus, nusikaltimus, pažymi Kauno apskrities VPK atstovai.

Per miesto vaizdo stebėjimo kameras pastebėjus daromus teisės pažeidimus, žmonių susibūrimo vietas ir galimus kilti konfliktus, informacija nedelsiant perduodama budėtojui, kuris valdo patruliuojančių pareigūnų pajėgas.

Per pirmąjį 2014 m. mėnesį, vaizdo kamerų pagalba, užfiksuoti 204 kelių eismo taisyklių pažeidimai (daugiausia transporto priemonių sustojimo ir stovėjimo pažeidimai), 5 atvejai, susiję su alkoholinių gėrimų vartojimu viešosiose vietose, 22 atvejai, kai buvo pažeistos prekybos viešosiose vietose taisyklės.

Stebint kameromis perduodamą vaizdą išaiškintos 3 nusikalstamos veikos, 15-ai pareigūnų atliekamų tyrimų suteikta informacija, sulaikyti 7 ieškomi ar pasiklydę asmenys bei 5 asmenims suteikta socialinė pagalba.

VIDEO: Kaune įrengtų stebėjimo kamerų pristatymas

Nuo 2013 m. spalio viešąsias Kauno miesto erdves stebi aukštos kokybės ir didelės raiškos vaizdo kameros. Jos sujungtos naujos kartos šviesolaidžio tinklu ir valdomos iš vieno centro. Iš viso buvo įrengtos 52 naujos vaizdo stebėjimo kameros. Projektas kainavo 2,6 mln. į sumą įeina kamerų įrengimo, eksploatacijos kaštai.

Naujos modernios vaizdo kameros įrengtos ne tik gatvėse bei sankryžose, kuriose iki šiol būdavo užfiksuojama daugiausia eismo įvykių, bet ir pamėgtose miestiečių susibūrimo vietose: Rotušės, Vienybės aikštėse, Senosios prieplaukos amfiteatre, Laisvės alėjoje ir kitur.

„Iki šiol mieste veikusios vaizdo kameros buvo įrengtos dar 2005 metais. Per šį laiką technologijos stipriai patobulėjo. Dabar įrengtos naujos kameros yra kur kas didesnės raiškos ir perduoda kokybišką vaizdą. Jos geba nustatyti ne tik automobilio numerį, bet ir aiškiai parodo vairuotojo ar praeivio veidą. Tai pasitarnaus kuriant saugesnį miestą", – yra pasakojęs Kauno meras Andrius Kupčinskas.

2013 m. spalio 28 d. apie 16.39 val. vienas asmuo bandė apgadinti naujai įdiegtą vaizdo stebėjimo kamerą Kaune, Vilniaus g. požeminėje perėjoje. Padedant visuomenei, vandalas buvo greitai nustatytas ir sulaikytas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min