Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 5d. 14:53

Kauno policijoje – naujas visą parą dirbsiantis padalinys

Kauno policija
Kauno policija
Kauno apskrities policijos vadovybės iniciatyva, ieškant galimybių kuo efektyviau ir operatyviau reaguoti į pranešimus apie nusikalstamas veikas, Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – Kauno apskr. VPK) sukurtas naujas padalinys – Nusikalstamų veikų registravimo skyrius.

Skyriaus tikslai – įgyvendinti keliamus Kauno apskr. VPK veiklos prioritetus, saugant visuomenės interesus nuo nusikalstamo poveikio užkardant, atskleidžiant ir tiriant nusikalstamas veikas, padarytas Kauno apskr. VPK prižiūrimoje teritorijoje (Kauno miesto ir Kauno rajono teritorijoje); optimizuoti ikiteisminio tyrimo atlikimo procedūras; operatyviai reaguoti į pranešimus apie rengiamas ar padarytas nusikalstamas veikas.

Tikimasi, kad pirmasis Lietuvoje toks padalinys taps pavyzdžiu šalies policijos komisariatams vykdant nusikalstamų veikų registravimą.

Tikimasi, kad pirmasis Lietuvoje toks padalinys taps pavyzdžiu šalies policijos komisariatams vykdant nusikalstamų veikų registravimą.

Nuo 2014-01-05 darbą pradėjęs naujasis padalinys sukurtas siekiant ištisą parą operatyviai reaguoti į nusikalstamas veikas, t. y. priimti, registruoti ir nagrinėti fizinių ir juridinių asmenų pranešimus, pareiškimus apie rengiamas ar padarytas nusikalstamas veikas; pradėjus ikiteisminį tyrimą atlikti būtiniausius procesinius veiksmus bei atlikti ikiteisminį tyrimą bylose pagreitinto proceso tvarka.

Pareigūnų darbas bus organizuojamas keturiomis pamainomis. Pamainos pareigūnai neatidėliotinai reaguos į gautą informaciją apie nusikalstamas veikas, priims ir registruos skundus, pareiškimus ir pranešimus apie rengiamas, daromas ar padarytas nusikalstamas veikas, tikslins pirminę informaciją apie įvykius, nustačius nusikalstamos veikos požymius, teisės aktų nustatyta tvarka pradės ikiteisminį tyrimą ir atliks būtinus procesinius veiksmus.

Lūkesčiai: naujasis padalinys padės diferencijuotai ir operatyviai reaguoti į nusikalstamas veikas; bus supaprastintas nesunkių nusikaltimų tyrimas; bus efektyviai panaudoti turimi ištekliai; sumažės ikiteisminio tyrimo trukmė; pagerės surinktų medžiagų kokybė.

Naujo skyriaus veiklą kontroliuos vienas prokuroras, kuris dirbs viename pastate, kartu su pareigūnais – tai padės užtikrinti skyriaus atliekamų ikiteisminių tyrimų kokybę, greitą tyrimą ir procesinio sprendimo priėmimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min