TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno policijos vaizdo pasakojimas apie daktoloskopiją

Lyginami antspaudai
Stop kadras iš policijos filmuotos medžiagos / Lyginami antspaudai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apskrities policija visuomenę supažindinta su kriminalistų kasdienybe. Šį kartą pareigūnai pateikia vaizdo pasakojimą apie daktiloskopiją.

Kaip rašoma Kauno apskrities VPK pranešime, per 2012 metus Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų valdybos specialistai atliko 453 daktiloskopinius tyrimus. Daktiloskopiniai arba kitaip rankų pėdsakų tyrimai – vieni iš seniausiai atliekamų kriminalistinių tyrimų. Tyrimo esmė – sulyginti nusikaltimo vietoje rastus rankų pėdsakus su įtariamojo ar nukentėjusiojo asmens rankų atspaudais.

Rankų pėdsakai dažniausiai ryškinami fizikiniu-mechaniniu arba cheminiu būdais. Pirmasis būdas dažniausiai naudojamas rankų pėdsakų ryškinimui nusikaltimų vietose. Kriminalistinių tyrimų padaliniuose dažnai naudojamas ir cheminis pėdsakų ryškinimo būdas. Vienas iš cheminio būdo metodų yra specialiuose spintose įvairių daiktų apdorojimas cianoakrilatu.

Pėdsakams sulyginti paimami asmenų rankų atspaudai. Šiuo metu tam gali būti panaudoti ir specialūs skeneriai. Pats sulyginimo procesas atliekamas elementariomis priemonėmis – naudojamas padidinimo stiklas, o naudojant specialią kompiuterinę programą CAFIS atspaudai tikrinami daktiloskopinių duomenų registre. Nustačius sutapimą, sutampantys požymiai yra vaizdžiai išbraižomi pėdsako ir atspaudo nuotraukose.

„Kiekvienas tyrimas – savitas, reikalaujantis specialių žinių. Tačiau žinome, kad kruopštus darbas atsiperka, pavyzdžiui, tikrinant rankų pėdsakus daktiloskopinių duomenų registre, pernai buvo nustatytas 41 sutapimas su įvykio vietoje rastais neidentifikuotais pėdsakais“, – pagalbą tyrėjams akcentavo V. Žurumskas.

Policijos vaizdo medžiagą apie daktiloskopiją galite peržiūrėti žemiau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min