Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno policininkai uždėjo antrankius septyniems narkotikų prekeiviams

Policijos rasti narkotikai bei ginklas
Kauno policijos nuotr. / Policijos rasti narkotikai bei ginklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai bei Kauno apygardos prokuratūros prokurorai, remdamiesi mėnesį laiko trukusio ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, šios savaitės pradžioje organizavo asmenų, įtariamų dalyvavimu neteisėtame narkotinių medžiagų versle, sulaikymą.

Pirmadienį vykusios operacijos metu Kauno rajone ties Ramučių gyvenviete buvo sulaikyti, kaip įtariama, iš sėkmingo narkotikų sandorio taksi automobiliu grįžtantys Kėdainiuose gyvenantis P. D. (g. 1969 m.) bei Jonavos gyventoja R.Š. (g.1986 m.). Apžiūros metu pas P.D. rasti ir paimti penki folijos lankstinukai su juose esančia medžiaga, kaip įtariama heroinu, o taip pat nelegaliai laikomas revolveris.

Tą pačią dieną buvo sulaikyti dar trys asmenys, kurie, kaip įtaria pareigūnai, pardavė D.P. minėtą medžiagą. Tai  Jonavos gyventojas A.M. (g.1974 m.) bei du Kauno miesto gyventojai Ž.J. (g. 1974 m.) ir K.K. (g. 1966 m.). Pastarojo atžvilgiu pareigūnai jau turėjo rimtų įtarimų, kad savo gyvenamojoje vietoje, esančioje Kauno miesto Šešto forto mikrorajone, jis buvo įrengęs pastoviai veikiantį narkotinių medžiagų prekybos „tašką“. Atlikta krata įtarimus patvirtino.

VIDEO: Spaudai 1.avi

K.K. savo buto ventiliacijos angoje buvo įrengęs slėptuvę, kurioje taip pat rasta, kaip manoma, narkotinės medžiagos. Medžiagos rūšis bei kiekis paaiškės atlikus ekspertinį tyrimą. Dalis sulaikytųjų asmenų yra ne naujokai nusikalstamoje veikloje, teisti už vagystes, sukčiavimus, disponavimą narkotinėmis medžiagomis, o R.Š. ir A.M. teisti už nužudymus.

Teismas patenkino prokuroro prašymą ir visiems sulaikytiesiems skyrė kardomąsias priemones – suėmimus. Už padarytus nusikaltimus jiems gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.    Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Policija taip pat skelbia, jog praėjusį trečiadienį, po pusantro mėnesio trukusio ikiteisminio tyrimo surinkus pakankamai duomenų apie neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis dideliais kiekiais, pareigūnai Kauno mieste surengė bendrą įtariamųjų asmenų sulaikymo operaciją.

VIDEO: Spaudai 2.avi

Sulaikymo metu pareigūnams įtariamuosius, anksčiau už dokumentų klastojimą teistą S.K. (g.1983 m.) ir jo bendrininką, taip pat teistą, tik už disponavimą narkotinėmis medžiagomis, T.B. (g.1988 m.), teko vytis nuo miesto centro, nes pastarieji, pastebėję pareigūnus, savo automobiliu Peugeot 206, didžiuliu greičiu, šiurkščiai pažeisdami eismo taisykles, nepaisydami nei pėsčiųjų, nei kitų automobilių, priešpriešine eismo juosta spruko link Garliavos.

Tik Kauno rajone, Naugardiškių kaime, pasitelkus papildomas pajėgas, juos pavyko užblokuoti ir sulaikyti, nors įtariamieji, net ir užblokavus pravažiavimą, dar bandė bėgti, savo automobiliu apdaužydami kelią blokavusias tris tarnybines transporto priemones ir vieną atsitiktinį automobilį. Tik apžiūrėjus sulaikytųjų automobilį, pareigūnams paaiškėjo tokių įtariamųjų asmenų desperatiškų veiksmų priežastis. Jų transporto priemonėje surastas didelis kiekis, kaip įtariama, ir narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Sulaikytųjų būklė pareigūnams sukėlė įtarimą, kad asmenys galėjo vartoti kvaišalus. Tyrimo rezultatus papildė vėliau įtariamųjų gyvenamosiose vietose atliktos kratos, kurių metu papildomai paimti dideli, galimai narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiai, užrašai su juodosios buhalterijos skaičiavimais, didelės grynųjų pinigų sumos, kaip įtariama, uždirbtos iš narkotikų verslo.
Dėl šių faktų įtariamiesiems, be Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnyje numatytos ilgalaikės laisvės atėmimo bausmės, gresia ir civiliniai ieškiniai už padarytą žalą keturioms transporto priemonėms.

Remiantis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, ikiteisminį tyrimą organizuojantys ir jam vadovaujantys Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai ketina kreiptis į teismą dėl kardomosios priemonės –  suėmimo skyrimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min