Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 23d. 16:33

Kauno rajone nukentėjusių čekų skautų byla kol kas nejuda iš vietos

Nelaimės vietoje
Aliaus Koroliovo nuotr. / Nelaimės vietoje

Kauno rajono apylinkės teismas praėjusią savaitę ketino nagrinėti baudžiamąją bylą dėl tragiško įvykio, per kurį dėl pastato griūties žuvo vienas čekų skautas, o kiti skautai buvo sužeisti.

Tačiau teisme nepasirodė nė vienas iš 11-kos nukentėjusiais pripažintų asmenų. Pagal Lietuvos įstatymus, nedalyvaujant nukentėjusiems arba jų įgaliotiems atstovams, bylos nagrinėti teismas negali.

„Posėdis neįvyko, kadangi neturime visų žinių, ar įteikti šaukimai atvykti į posėdį“, – BNS sakė valstybinį kaltinimą byloje palaikanti Kauno rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Vitalija Gabartienė.

Pasak jos, anksčiau visiems nukentėjusiems Čekijos piliečiams atstovavo vienas Čekijos ambasados Lietuvoje atstovas. Dabar šis asmuo ambasadoje nebedirba.

Į kitą posėdį, kuris įvyks kitų metų sausio 17 dieną, šaukimai užsienio piliečiams bus siunčiami ir pagal jų gyvenamosios vietos adresus, ir per Čekijos ambasadą Lietuvoje.

Anksčiau skelbta, kad nukentėję Čekijos piliečiai ketina reikšti milijoninį ieškinį, tačiau iki šiol nėra gautas nė vienas pareiškimas dėl turtinės ar neturtinės žalos. Lietuvos prokurorai nukentėjusiuosius informavo, kad jie turi teisę į ieškinius dėl žalos atlyginimo.

2010 metų liepos 25 dieną būrelis dviračiais per Lietuvą keliavusių jaunuolių užėjus audrai pasislėpė apleistame pastate, kuris pučiant stipriam vėjui užgriuvo ant jų.

Per įvykį mirtinai sužalotas Čekijos pilietis J.H. Dviem čekų skautėms konstatuotas sunkus sveikatos sutrikdymas, dar penkios sužalotos nesunkiai.

Šioje byloje baudžiamojon atsakomybėn patrauktas Kauno rajone įsikūrusios žemės ūkio bendrovės pirmininkas 68-erių Antanas Koženiauskas, jam pateikti įtarimai dėl neatsargaus gyvybės atėmimo, sunkaus ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo. Vyras, lydimas advokato, buvo atvykęs į pirmąjį savo bylos posėdį.

Kaltinamajame akte teigiama, jog A.Koženiauskas pažeidė Statybos įstatymo nuostatas, kurios įpareigoja organizuoti ir (ar) atlikti statinio techninę priežiūrą, suremontuoti, rekonstruoti arba nugriauti statinius, jeigu tolesnis jų naudojimas kelia pavojų žmonių sveikatai ir aplinkai.

Pasak prokurorų, Pakapių kaime per audrą žolės miltų agregato pastate besislėpę skautai nukentėjo nuo netinkamai prižiūrėto pastato griūties.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už minėtas nusikalstamas veikas gresianti maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Kauno rajono valdžia dar prieš trejus metus buvo įpareigojusi A.Koženiauską nugriauti pavojų keliantį pastatą. Į bylą liudyti bus kviečiama nemažai vietos gyventojų, taip pat seniūnijos, savivaldybės atstovai – prokurorai bandys įrodyti, kad būtent A.Koženiauskas buvo pastato savininkas ir atsakingas už jo eksploataciją.

Vyras savo kaltės dėl tragiško įvykio neįžvelgia ir kaltę neigia.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min