Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 29d. 14:39

Kauno rajone policija aptiko nelegalių chemikalų

Nelegalūs pesticidai
Kauno apskrities VPK / Nelegalūs pesticidai

Kauno rajone policija dviejuose ūkiuose aptiko nelegaliai įgytų apsaugos produktų. Pesticidai buvo konfiskuoti, o apie nesilaikančius įstatymų ūkininkus pranešta žemės ūkio ministerijos įstaigoms.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kauno rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai, policijos pareigūnai kartu su asociacijos atstovu liepos 16 ir 23 dienomis vykdė tikslinius patikrinimus, antradienį praneša Kauno apskrities VPK.

Pareigūnai tikrino gautą informaciją, jog Kauno regiono ūkininkai iš nežinomų asmenų neteisėtai už grynus pinigus įsigyja falsifikuotus ir neteisėtus augalų apsaugos produktus, kurių nedeklaruoja buhalterinėje apskaitoje.

Aiškintasi, ar naudojami augalų apsaugos produktai atitinka teisės aktų reikalavimus, tam, kad nelegalūs augalų apsaugos produktai būtų išimti iš apyvartos ir, kad būtų užkirstas kelias daryti žalą teisėtiems prekių ženklo savininkams, gamintojams, naudotojams.

Atliktų patikrinimų metu dviejų ūkininkų ūkiuose, iš kurių vienas yra Tauralaukio seniūnijoje, o kitas – Babtų seniūnijoje, buvo rasti ir išimti pesticidai. Įtariama, kad chemikalai buvo įsigyti nelegaliai arba pažeidžiant įsigijimo tvarką ir tokiu būdu nuslepiami mokesčiai, neteisėtai naudojamas prekės ženklas, daroma žala aplinkai ir žmonių sveikatai, vykdoma neteisėta komercinė veikla.

Surinkta medžiaga dėl poveikio priemonių taikymo persiųsta Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos pareigūnams.

Policijos departamentas nuo pernai bendradarbiauja su Lietuvos augalų apsaugos asociacija.

Bendradarbiavimo sutarties tikslas – užtikrinant intelektinės nuosavybės teisių apsaugą.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min